Energie

Šetřit elektřinu se dá i během praní

Praní na valše už dnes není tak moderní jako v devatenáctém století. Jednak je to pracné, jednak velice neefektivní. Ovšem ani automatická pračka nemusí hned znamenat kdovíjak velkou výhru.

Hlavně starší modely totiž mohou být energeticky hodně náročné, což se pak z logiky věci projeví na celkovém vyúčtování.

Úsporné praní

Pračky jsou elektrospotřebiče a jako takové je potřeba je udržovat v chodu dostatečným množstvím elektrické energie. Dost ale záleží, kolik si toho takový přístroj skutečně vezme. Dříve vyrobené verze jsou v tomto ohledu daleko horší než absolutní novinky.

Proto by každý, komu doma slouží pračka třeba i více než deset let, měl přemýšlet o její výměně. A vůbec nevadí, že krom velké žravosti je jinak úplně v pohodě.

Spotřeba je v dnešní době vysokých cen energií alfou a omegou u každého přístroje. A pračky samozřejmě neznamenají žádnou výjimku.

S moderním úsporným modelem se dá ušetřit během jediného roku klidně i několik tisícovek, což rozhodně není málo. Je zde však jeden drobný problém, a sice cena. Takovéto pračky jsou totiž dražší než standard. Nicméně i tak se jejich koupě nakonec vyplatí.

Hodně se dá ušetřit také racionálním praním. To znamená neprat pouze pár věcí, ale počkat si, až se toho nahromadí více. V rodinách s více dětmi je takovýto přístup víceméně nezbytný. V opačném případě by musela jet pračka od rána do večera.

Je sušička nezbytná?

Mimo pračky jsou v domácnostech běžné i sušičky. Není ovšem zbytečné mít doma dalšího žrouta energie? Rozhodně ne.

Sušení prádla v bytě nepatří zrovna mezi racionální činnosti, jelikož se tak zvyšuje vlhkost, která přitahuje plíseň.

Tomu je právě možné zabránit pomocí sušičky. Ta navíc nemusí mít podobu samostatného přístroje. Je možné si běžně pořídit kombinovanou pračku, jejíž součástí už sušička je.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.