Kamna s teplovodním výměníkem zajistí teplo v celém domě

Mít doma příjemně teplo po čas celého topného období, je základ. Ve studeném domě či bytě se velmi rychle cítíme nepohodlně, máme špatnou náladu, můžeme onemocnět a podobně. Pokud hledáte způsob, jak snadno vytopit více místností ve vaší nemovitosti, můžete s důvěrou sáhnout po krbových kamnech s výměníkem.

Pro koho se kamna s výměníkem hodí?

Jestliže chcete rychle, jednoduše a pohodlně vytápět více místností, jsou krbová kamna s výměníkem skvělou volbou. K jejich největším přednostem patří bezesporu rychlé vyhřátí nejen pokoje, kde se nachází, ale i ostatních místností. Stačí napojit je trubkami k radiátorům. Ušetřit můžete i za ohřev vody, a to v případě, že je připojíte k bojleru. Částka, kterou za ohřev vody ušetříte, nebude určitě malá, ale na faktuře za energie úsporu citelně poznáte.

Kamna pro různě velké prostory k vytápění

Nemusíte mít obavu, že by krbová kamna s výměníkem nezvládly vyhřát váš poměrně velký prostor. Právě kvůli tomu je nabídka kamen skutečně bohatá. Posuďte sami, vybírat můžete ze třech typů takovýchto kamen, a to:
  • krbová kamna s výměníkem 10kW,
  • krbová kamna s výměníkem 15kW,
  • krbová kamna s výměníkem 25kW.
Ke kvalitním výrobcům, kteří se zaměřují na výrobu výkonných kamen na dřevo, pelety nebo uhlí, patří kupříkladu společnosti Romotop, Verner, Haas + Sohn či třeba La Nordica. Poslední jmenovaná společnost je z Itálie, výrobou kamen a krbů se zabývá již od roku 1968 a aktuálně patří její sortiment k velmi poptávaným. Např. krbová kamna La Nodrica TermoRossella Plus Evo D.S.A., což jsou krbová kamna na dřevo s teplovodním výměníkem. V akci se dají koupit za cca 70 000 Kč s DPH, jejich emisní třída je A+, celkový výkon je 15,4kW, spotřebují 3,6 kg/h paliva, jejich účinnost spalování je 83 % a vytopí prostor 366 mᶟ.

Publikováno: 04. 01. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam