Topná sezóna je v plném proudu. Chcete ušetřit za energie?

Podzim se pomalu chýlí ke konci a topná sezóna už dávno začala. Nemáte-li přístup k levným tuhým palivům a navíc ani nechcete vyměnit komfortní vytápění plynem za nutnost skládání dřeva/uhlí a neustálého přikládání do kotle, zřejmě přemýšlíte nad tím, jak snížit své výdaje a ulevit domácímu rozpočtu. Od plynu vás nechceme odrazovat, ostatně topí s ním stovky tisíc domácností, kanceláří a státních institucí. Z hlediska pohodlí jde o nejlepší způsob vytápění a jediným škraloupem je poměrně vysoká cena plynu. I však lze poměrně snadno snížit a my vám prozradíme jak.

Plyn není zadarmo, ale může vás stát méně než doposud

Doby, kdy byl plyn velmi levný, jsou minulostí a v současné době si většina uživatelů důkladně rozmyslí, na jakou teplotu své bydlení vytopí. Proč však šetřit na úkor tepelné pohody, když můžete ušetřit změnou dodavatele? Dodavatelé plynu mají individuální cenové podmínky a ačkoliv se vám sazebníky zdají totožné, i nepatrný rozdíl ve finále udělá až několik tisíc korun. Průměrná domácnost může změnou dodavatele ušetřit i osm tisíc korun ročně (v případě, že plyn využívá k vytápění, ohřevu vody a vaření). Majitelé větších nemovitostí pak ještě zajímavější částky. Otázkou je, kde nejlevnějšího dodavatele hledat. I na to vám samozřejmě odpovíme. Rozhodnete-li se využít porovnání ceny plynu na stránkách dodavatele, zřejmě bude jeho nabídka vyčnívat nad konkurenční. Zavádějícím údajům se vyhnete na specializovaných portálech třetích stran, které ceny plynu porovnávají objektivně. Spoustu užitečných informací najdete na tématickém webu www.porovnani-cen-plynu.cz.

Ušetřit lze i za elektřinu

A abychom nezapomněli – analogicky můžete ušetřit také na elektřině. I ta nemá jednotnou cenu a částka na faktuře závisí na cenové politice dodavatele. O tom, co určuje cenu elektřiny, ale také podrobný postup případné změny dodavatele najdete na www.porovnani-cen-elektriny.cz. Nevyhazujte peníze za energie oknem a najděte si dodavatele, díky kterému ušetříte. Je to jednoduché a nezabere vám to více než pár desítek minut volného času. A to přece za úsporu v řádu tisíců stojí, nebo ne?

Publikováno: 29. 11. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: srovnání cen elektřiny | srovnání cen plynu | topení plynem