Rekonstrukce domu

Jak šetrně vyčistit fasádu a jiné povrchy?

Jednou to přijít muselo aneb žádný povrch, byť velmi odolný, nevydrží věčně. Ocelovou konstrukci pokryje koroze, beton se začne drolit a na fasádě se objeví mapa k plísňovému pokladu. Nezbývá, než se s tím smířit, anebo se pustit do rekonstrukce. A my vám dnes prozradíme, jaké metody se k obnově a čištění povrchů využívají.

Sanace zdiva tryskáním

Metoda sanace zdiva tryskáním je založena na tryskání proudu velmi jemných částic (tzv. abrazivo) přímo na postižený povrch. Ten je velmi šetrně zbaven starého nátěru, ale také zbytků malty, betonu a dalších stavebních materiálů a je na něj možné aplikovat nátěrovou hmotu nebo omítku. Tento způsob se velmi často využívá také k čištění fasád od graffiti.

Tryskání za sucha i za mokra

Čištění fasády má v praxi dvě rozličné podoby a probíhá za sucha i za mokra. V případě mokrého tryskání je abrazivo stříkáno vodou a suché pomocí vzduchu. Obě metody mají své přednosti, nicméně tryskání pískem za sucha je vhodnější do obydlených městských částí, protože díky možnosti elektronického nastavení (u sofistikovanějších přístrojů) lze snížit prašnost až o 95 %. Navíc není nutné kompresor napojit na externí média či stavět pomocné konstrukce. Tryskání za sucha se využívá v exteriérech a je ideální metodou čištění zdiva také uvnitř budov.

Proč je čištění fasády tryskáním tak populární?

Na tuto otázku jsme již v podstatě odpověděli výše. Existují i jiné způsoby čištění fasád, nicméně je to právě tryskání pískem, které všechny ostatní technologické postupy překonává snad ve všech ohledech. Jde o fyzicky nenáročnou činnost, která se obejde bez agresivních chemických látek a navíc není omezena takřka žádným typem povrchu.

Tip na závěr: O čištění fasád tryskáním ví své odborníci ze společnosti AXIOM REAL s.r.o., kteří používají moderní systém Torbo. Mají letité zkušenosti s aplikací speciálních nátěrů a podíleli se i na rekonstrukcích významných staveb. S čištěním fasády nebo odstraněním graffiti rádi pomohou i vám!

Podívejte se, jak čištění tryskáním vypadá v praxi:

[embedplusvideo height=”350″ width=”450″ editlink=”http://bit.ly/1x5fBPc” standard=”http://www.youtube.com/v/ZHh_y1_Sl0A?fs=1″ vars=”ytid=ZHh_y1_Sl0A&width=450&height=350&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep8270″ /]

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.