Ložnice

Nepodceňujte výběr roštů

Připadáte si permanentně unavení a to i přesto, že spánku věnujete dostatek času? Důvodem může být nadměrný stres v osobním i pracovním životě, stejně jako nevhodné prostředí, ve kterém spíte, ale také špatně zvolená matrace a rošt. Dnes se však nebudeme věnovat přeměně ložnice, ani výběru matrace, ale právě lamelovým roštům, které jsou často podceňovány. Ne každý ví, že i tato část postele významně ovlivňuje kvalitu spánku a měla by se ji proto věnovat patřičná pozornost. Není totiž rošt, jako rošt a my vám poradíme, čím se při jeho výběru řídit a na co si dát pozor.

Základní funkce roštů

Ani kvalitní matrace nezaručí perfektní spánek a podceníte-li výběr roštu, nikdy si v posteli neužijete dokonalou nirvánu. Jeho hlavní funkcí je odvětrávání a odvod přebytečné vlhkosti. Tzv. zapařené postele jsou ideálním prostředí pro rozmnožování roztočů a plísní, které se mohou podepsat na vašem zdraví. Zvolit ten „správný“ rošt je tak trochu umění a ne každý se v širokém sortimentu orientuje. Výběr jde ruku v ruce s matrací, neboť každá vyžaduje adekvátní lamelový rošt.

Pevné laťkové rošty

Mezi základní typy roštů patří pevné laťkově a rošty z pružných lamel, tedy lamelové rošty. Pevné laťkové rošty jsou většinou vyrobeny ze smrkového dřeva a jednotlivé laťky by od sebe neměly být vzdáleny více, než šest centimetrů. Rošt s mezerami většími, než je doporučená vzdálenost, totiž může zdeformovat matraci. Pevné laťkové rošty nachází využití zejména pod pružinovými matracemi.

Pevné, polohovací a elektrické lamelové rošty

Lamelové rošty se dělí na několik dalších typů, tedy na pevné, polohovací a elektrické rošty. Většina výrobců používá březové a bukové dřevo a jsou ideálním podkladem pro latexové a pěnové matrace. Při výběru kvalitního lamelového roštu berte ohled na počet lamel (mělo by jich být minimálně 28), ale také to, zda v posteli pouze spíte. Milovníci literatury totiž ocení polohovatelné rošty, které postel promění ve skvělé místo pro večerní četbu. Podstatnou roli hraje i vaše váha a cena. Chcete-li zažít vskutku královské spaní, vyberte si z pestrého sortimentu matrací a roštů na kralovske-spani.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.