Řekněte ptákům dost: Zabraňte jim na jaře v hnízdění!
Ano, je pěkné, když lidé žijí v těsné blízkosti přírody a když mají možnost potkávat některá volně žijící zvířata. Čeho je ale moc, toho je příliš! Třeba takové nálety ptáků mohou být dost obtěžující. Kdo by chtěl mít zničenou fasádu jen proto, že si ji vlaštovky zvolily jako vhodné místo k hnízdění? Abyste se tomu vyhnuli, instalujte šikovné zábrany proti vlaštovkám či jinému druhu ptactva, který vám momentálně dělá vrásky na čele. V článku se dozvíte, jak je vybrat a jak postupovat při montáži.
Jaké zábrany proti ptákům vybrat?
Babičky by vám daly více či méně osvědčené rady, jak ptáky vyplašit a vyhnat je pryč. Věřte však, že nastříhaný alobal rozhodně není tak účinný, jak se o něm mluví! Vsaďte raději na hroty proti ptactvu, které tvoří mechanickou překážku ve stavění hnízda. Díky nim budete mít od ptáků opravdu klid! Zábrany se liší podle počtu hrotů na jednom metru modulu. Proti vlaštovkám a dalším menším ptákům potřebujete hustěji osazené moduly, zábrany proti holubům tolik hrotů mít nemusí. Kromě velikosti plašených ptáků berte v potaz šířku podkladu, na který budete zábrany montovat. Nejkvalitnější hroty se vyrábějí z nerezavějící ocele. Slibují životnost neuvěřitelných patnáct let. V nabídce je má internetový obchody Hroty.cz. Na zakoupené zábrany dostanete záruku dlouhou pět let. K dostání jsou také lepidla, která jsou potřeba i montáži.Zábrany mám doma - jak nyní postupovat?
Postup není nijak náročný. Nachystejte si lepidlo, pistoli na vytlačení lepidla, nůž, špachtli, drátěný kartáč a hadřík. Vyhlaďte a vyčistěte povrch, na který chcete modul instalovat. Poté na jeho spodní část naneste lepidlo. Doporučená tloušťka vrstvy je 5 mm. Při lepení na podklad modul silně přitlačte. A to je vše. Postup zopakujte s dalšími moduly, je-li potřeba. Na jaře už vás nebudou tížit žádní hnízdící ptáci.Publikováno: 12. 11. 2019
Kategorie: Tipy a rady