Dřevěná fasáda: Vypadá skvěle a má jedinečné vlastnosti

O fasádě se říká, že je oblečením domu. A právě proto by měla být pěkná na pohled, odolná a funkční. Pokud vás omrzely běžné materiály a rádi byste svému obydlí propůjčili jedinečný vzhled, pravděpodobně se vám budou zamlouvat dřevěné obklady. Co byste o nich měli vědět?

Pořízením dřevěné fasády ušetříte za energie

Z dřevěné fasády nemusíte mít obavy. Vždyť jde o přírodní surovinu, jejíž užitné vlastnosti jsou prověřeny po tisíce let. Dřevo patří k obnovitelným surovinám a v případě rozumného hospodaření jsou jeho zásoby nevyčerpatelné. Navíc je velmi dobrým tepelným izolantem – má nízkou tepelnou vodivost a vysokou akumulaci. V praxi to znamená, že se objekt rychle vytopí a udrží si déle optimální teplotu. S tím jde ruku v ruce úspora na energii a provozních nákladech objektu.

Seznamte se s kvalitními fasádami REAL FACADE

Předpokladem vyvážených vlastností je výběr značky s dobrým renomé. K tomu nejlepšímu patří dřevěné fasády REAL FACADE, které jsou z hlediska kreativity a technických možností mnohem dále než jiné materiály. REAL FACADE jsou materiály od prověřených dodavatelů z České republiky, Německa, Kanady, Ruska, Brazílie, Indonésie a mnoha dalších zemí. Jedná se o ucelený program všech prvků potřebných pro realizaci obložení.

Klasické i exotické dřeviny

Značka zahrnuje fasádní profily z klasických i exotických dřevin. Kromě nejpoužívanějšího smrku také modřín sibiřský, který je ceněn pro svou trvanlivost a odolnost. V něm obsažená pryskyřice působí jako přírodní impregnace. Podobnými vlastnostmi oplývá modřín slezský, jehož dřevo je však řidší a sukovitější. Velmi dobrou volbou je také thermo borovice – rozměrově stabilní, vysoce odolné a ekologické dřevo vyráběné metodou WTT (tepelná úprava dřeva při 180 °C). Exotické dřeviny zastupují červený cedr a dark red meranti. Obě varianty jsou tvarově stabilní, dobře zpracovatelné a snadno se povrchově ošetřují. Chcete se dozvědět více? Bližší informace najdete na www.au-mex.cz.

Publikováno: 20. 01. 2018

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: dřevěná fasáda | dřevěné fasády | fasáda ze dřeva