Rekonstrukce domu

Dřevěná fasáda: Vypadá skvěle a má jedinečné vlastnosti

O fasádě se říká, že je oblečením domu. A právě proto by měla být pěkná na pohled, odolná a funkční. Pokud vás omrzely běžné materiály a rádi byste svému obydlí propůjčili jedinečný vzhled, pravděpodobně se vám budou zamlouvat dřevěné obklady. Co byste o nich měli vědět?

Pořízením dřevěné fasády ušetříte za energie

Z dřevěné fasády nemusíte mít obavy. Vždyť jde o přírodní surovinu, jejíž užitné vlastnosti jsou prověřeny po tisíce let. Dřevo patří k obnovitelným surovinám a v případě rozumného hospodaření jsou jeho zásoby nevyčerpatelné. Navíc je velmi dobrým tepelným izolantem – má nízkou tepelnou vodivost a vysokou akumulaci. V praxi to znamená, že se objekt rychle vytopí a udrží si déle optimální teplotu. S tím jde ruku v ruce úspora na energii a provozních nákladech objektu.

Seznamte se s kvalitními fasádami REAL FACADE

Předpokladem vyvážených vlastností je výběr značky s dobrým renomé. K tomu nejlepšímu patří dřevěné fasády REAL FACADE, které jsou z hlediska kreativity a technických možností mnohem dále než jiné materiály.

REAL FACADE jsou materiály od prověřených dodavatelů z České republiky, Německa, Kanady, Ruska, Brazílie, Indonésie a mnoha dalších zemí. Jedná se o ucelený program všech prvků potřebných pro realizaci obložení.

Klasické i exotické dřeviny

Značka zahrnuje fasádní profily z klasických i exotických dřevin. Kromě nejpoužívanějšího smrku také modřín sibiřský, který je ceněn pro svou trvanlivost a odolnost. V něm obsažená pryskyřice působí jako přírodní impregnace. Podobnými vlastnostmi oplývá modřín slezský, jehož dřevo je však řidší a sukovitější.

Velmi dobrou volbou je také thermo borovice – rozměrově stabilní, vysoce odolné a ekologické dřevo vyráběné metodou WTT (tepelná úprava dřeva při 180 °C).

Exotické dřeviny zastupují červený cedr a dark red meranti. Obě varianty jsou tvarově stabilní, dobře zpracovatelné a snadno se povrchově ošetřují.

Chcete se dozvědět více? Bližší informace najdete na www.au-mex.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.