Stavební materiály

Jak na spáry u obkladů a dlažeb? Nový systém udělá profíky i z amatérů

Známým křížkům na obklady a dlažby odzvonilo. Aktuálně jsou hitem mnohem sofistikovanější systémy: Fixlevel klín-kleště a Fixlevel šroub-matice na obklady a dlažbu.

Ani se známými křížky jste si netroufli na pokládku dlažby či obkladů svépomocí a raději jste volali obkladače? Nyní si možná troufnete. Světlo světa spatřily dva nové vyrovnávací systémy, které umí v podstatě to samé a každý z nich hravě nahradí starší systém pokládání pomocí křížků.

Křížky se při pokládání dlažby a obkladů používaly pro zafixování polohy dlaždic a vytvoření stejně širokých spár mezi dlaždicemi. Tento systém byl rozhodně pokrokem proti tomu, kdy se obkládalo bez křížku, měl ale své nedostatky. Obklady nedržely dostatečně pevně. Obklad se mohl pohnout, ale i propadnout, pokud byla vyrovnávací vrstva lepidla v některých místech větší. Nedostatečným se starý systém ukázal být při moderních velkoformátových obkladech, které jsou těžké, zle se s nimi manipuluje. Aby byla pokládka dokonalou, bylo nutné velkoformátovou dlažbu i velkoformátové obkladačky fixovat mnohem pevněji. To aktuálně umožňují dva systémy: Fixlevel klín-kleště na obklady a dlažbu a Fixlevel šroub-matice na obklady a dlažbu.

Fixlevel klín-kleště na obklady a dlažbu

Chystáte se pokládat velkoformátové dlaždice na podlahu či na zeď? Nejen pro tento typ obkladů se hodí systém Fixlevel klín-kleště na obklady a dlažbu složený z klínů, spon a kleští. Obklady skvěle zafixuje a ke změně pozice nedojde ani schnutím lepidla, ani vahou obkladu. Spony rozhodují o šířce spáry a vybrat si je lze pro spáry od 1 do 4 mm. Klíny lze použít opakovaně.

Fixlevel šroub-matice na obklady a dlažbu

Zde se pro fixaci používají distanční šrouby a matice. S tímto systémem lze vytvořit spáru 1 až 3 mm. Zafixování je opět spolehlivé.

E-shop pro obkladače Chmelík-Trade.cz

Potřebujete se vybavit jako profesionální obkladač? Nechte si poradit jak na spáry u obkladů a dlažeb, i jak na obklady obecně u profesionálů. E-shop Chmelík-Trade.cz vás vybaví vším potřebným bez ohledu na to, jestli jste kutil nebo profesionál. Pořídíte zde oba pokládkové systémy Fixlevel klín-kleště a Fixlevel šroub-matice na obklady a dlažbu. Dále též nářadí pro obkladače, řezačky na dlažbu a obklad, též diamantové kotouče a korunky, či další příslušenství pro vrtání a řezání.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.