Obkládám, obkládáš, obkládá

Chystáte se na rekonstrukci koupelny či kuchyně? Pak již pravděpodobně přemýšlíte nad výběrem nové kuchyňské linky, sanitárního zařízení, ale i obkladů. A jsou to právě vhodně zvolené obklady, bez kterých se perfektní interiér neobejde. Zvolit ty „správné“ není vždy jednoduché, liší se nejen barvou, ale především vlastnostmi. Obklady bývají vyrobeny z rozličných materiálů s různou povrchovou úpravou a dalšími parametry, jako je nasákavost, tvrdost, chemická odolnost či protiskluz. Momentálně je v kurzu keramika, ale stále častěji se setkáváme i se skleněnými dlaždicemi. Pokud si nevíte rady, jste na správné adrese.

Obkládáme a dláždíme kuchyň

Moderní kuchyně, to není jen elegantní a praktická kuchyňská linka a spotřebiče s řadou užitečných funkcí. Abyste se během vaření cítili útulně, budete si muset dát záležet i na výběru obložení a dlažby. Estetika a praktičnost musí jít ruku v ruce. Kuchyň by měla nejen skvěle vypadat, ale zároveň vám nepřidělávat starosti s časově náročnou údržbou. Ideální obklady do kuchyně představují keramické dlaždičky s glazurovaným povrchem. Glazura dlaždičky chrání a poskytuje jim atraktivní vzhled. Údržba je mnohem rychlejší a méně namáhavá, než čištění neglazurovaného povrchu. Populární jsou i takzvané slinuté dlažby, které jsou vyrobeny z živce a jílu a to při vysokých teplotách. Jsou bezpórovité a tedy i výrazně odolné vůči mechanickému a chemickému poškození.

Hurá do koupelny

Dlažba a obklady do koupelny je možná ještě důležitější, než v kuchyni. Vhodně nakombinované dlaždičky navodí správnou atmosféru a navíc opticky rozšíří prostor. A co si budeme namlouvat, toho je v koupelně poskrovnu. Neomezujte se na jeden jediný vzorek a velikost. Dejte průchod fantazii a obložte jednotlivé sanitární zařízení tak, aby v koupelně vynikly. Nevíte-li si rady, zeptejte se odborníků. Bytový architekt ví ze všech nejlépe, co si můžete v koupelně dovolit a kde je na místě zachovat dekórum a raději příliš neexperimentovat. Ať už rekonstruujete koupelnu, kuchyni, či obojí zároveň, investujte do kvalitních obkladů. Doporučujeme sortiment českého specialisty, společnosti Kerabel. Ta se soustředí na dovoz vysoce kvalitních obkladů a dlaždic, které vám udělají stoprocentní službu. Sortiment si můžete prohlédnout na obklady-dlazby-kerabel.cz.

Publikováno: 20. 09. 2012

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: dlažby | dlaždičky | obklady do koupelny | obklady do kuchyně