Byty k pronájmu Praha Košíře: proč se přestěhovat do této městské části Prahy 5?

Pro mnoho lidí se nákup vlastního bydlení stává nereálným. A to zejména v Praze, kde ceny patří k nejvyšším v republice. Byty k pronájmu Praha se proto stávají stále logičtějším řešením vlastního bydlení. Dnes se podíváme do městské části Prahy 5, konkrétně do Košíř. Jde o útulnou čtvrť, která může nabídnout jak klid pro rodinu, tak dostatečné vyžití pro mladého člověka.

Košíře jsou klidná městská část s dobrou dostupností do centra města

Katastrálně můžeme zařadit Košíře do Prahy 5. Jde o poměrně rozsáhlou čtvrť, složenou z více částí. Mezi ně patří například Smíchov, Újezd nebo právě Košíře. V čem jsou jedinečné? svou tařka maloměstskou atmosférou a velkými  zelenými plochami. Příkladem jsou  park Klamovka a oblast Cibulky, kde se nachází velká zalesněná plocha. Ta je ideální k venčení psa, sportování nebo ke klidné odpolední procházce. A pokud si budete chtít dopřát trochu více vzrušení můžete velmi snadno a rychle sednout na nejbližší zastávku tramvaje, nebo autobusu a za čtvrt hodiny se objevíte v srdci hlavního města, na Václavském náměstí.  Nebo můžete vystoupit na rušném smíchovském Andělu.

Co když nechci vyrazit do centra města, abych si vyřídil vše potřebné? Košíře jsou připravené

I přes svojí klidnou náturu jsou Košíře připravené na všechny výzvy současného života. Potřebujete si nakoupit? Stačí zajít do nedalekého nákupního centra na Andělu, které je ve většině případů dostupné do 15 minut z jakéhokoliv místa Košíř. OC Smíchov je jedním z prvních obchodních domů svého druhu v Praze a rozhodně má co nabídnout. Co všechno zde můžeme najít?
  • Obrovský hypermarket Tesco, který se může pochlubit dvěma podlažími.
  • Několik butiků se značkovým oblečením.
  • Prodejny s elektrem, lékárnu, knihkupectví nebo parfumerii.
  • Jídelní oblast s mnoha kavárnami, restaurací a pobočkami rychlého občerstvení, jako jsou KFC nebo McDonald.
  • Multiplex kin, který přináší nejaktuálnější domácí i hollywoodské snímky v té nejlepší kvalitě.
Pokud byste rádi vyrazili za kulturou, máte možnost navštívit například Švandovo divadlo nebo nedaleký kulturní prostor Meet Factory, kde se pořádají výstavy nebo kulturní akce. Takže,pokud vás zaujala možnost bydlení v Košířích, klasický byt 2+1 je možné pořídit již od patnácti tisíc korun za měsíc. A to je opravdu dobrá cena vzhledem ke všem uvedeným výhodám.

Jaká je hlavní výhoda bytu k pronájmu oproti vlastnímu bytu?

Dost často se můžeme setkat se zaběhnutým názorem, že je rozumnější bydlet ve “vlastním”. Nicméně je opravdu vlastní bydlení výhodnější? V mnoha situacích jsou totiž uvozovky u slova “vlastní” na místě. Jak je to možné?
  • Formálním vlastníkem bytu se stáváte, jakmile podepíšete kupní smlouvu a jste zapsáni do katastru nemovitostí.
  • Abyste se však stali skutečným vlastníkem, budete potřebovat splatit celou hypotéku, která je většinou ve výši několika milionů korun. Pokud je tedy nemáte standardně lidé na běžném účtu. Ale to u naprosté většiny lidí nehrozí.
  • Po celou dobu hypotéky je pravým vlastníkem vašeho bytu banka a jakmile nedodržíte některé povinnosti uzavřené smlouvy, můžete se dostat do opravdových nepříjemností a finančních potíží. Banka totiž neplacený byt může kdykoliv prodat pod cenou, a zbývající dluh bude připsán vám.
S takovým rizikem jdeme do nákupu nemovitostí vždy, když kupujeme byt za cizí peníze. Proč se tolik bytů nakupuje pomocí bankovního úvěru je jasné. Ceny bytů v Praze jsou stále vyšší a i s nadprůměrnými příjmy je složité si našetřit několik milionů na koupi za hotové. A jaký je váš názor na bydlení v košířích? Napište nám komentář!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Reality

Autor: Adam