Anglický trávník a pečlivě tvarované keře, to jsou zahrady na klíč

Víte, čeho si lidé na vašem domě nejvíce všimnou? Zahrady! Právě podle ní si udělají obrázek o tom, jací jste hospodáři, zda se o svůj dům staráte a jak moc si potrpíte na pořádek. Vytvořit iluzi, že se o okolí svého domu pravidelně staráte, přitom není až tak složité. Pomohou vám k tomu odborníci. Vybavujete si krásný zelený trávník, stromy a keře zastříhané do nejrůznějších tvarů a kvetoucí záhonky, které můžete vídat v amerických filmech nebo v časopisech o zahradničení a domácnosti? Někteří lidé taková umělecká díla na zahradě skutečně mají, nutno podotknout, že v drtivé většině případů se jedná o realizace zahrady na klíč. Odborníci totiž mají spoustu znalostí, které laikům chybí.

Při realizaci zahrady je důležité přemýšlet dopředu

Vymyslet si pěknou zahradu zvládnete s pomocí časopisů a internetu určitě také, jenže jak dlouho v takovém pěkném stavu vydrží? Zahradní architekti přemýšlí několik let dopředu a jsou schopní vše navrhnout tak, aby to vydrželo dlouhodobě. Dokážou po zahradě rozmístit takové rostliny, aby kvetla několik měsíců, navíc vědí, jaké prostředí bude jednotlivým květinám, keřům a stromům vyhovovat, takže po roce neodejdou.

Zapomeňte na fádní uspořádání

Túje jako živý plot, bazén, krb, případně pergola a zahrádek s květinami – tak vypadá většina českých zahrad. Ale ne ty od profesionálů. V každé zahradě hraje důležitou roli zeleň, většina zahradnických firem používá travní koberce, díky nimž vám vykouzlí anglický trávník během čtrnácti dnů. Nicméně aby byl prostor trochu zajímavější, je vhodné jej doplnit mulčovací kůrou, barevným kamením nebo betonovými prvky. Samozřejmostí je vhodné osvětlení, velmi oblíbené jsou skalky či jezírka. Záleží také na tom, jaké máte představy a zda toužíte spíš po bezúdržbové zahradě, nebo jste připraveni přiložit ruku k dílu, případně si jednou za čas zavolat firmu na údržbu. Máte-li zájem o realizaci zahrady na klíč a její následnou údržbu v Hradci Králové a Pardubicích, obraťte se na Z

Publikováno: 02. 05. 2017

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: anglický trávník | travní koberce | zahrada na klíč