Zahrada a rostliny

Aby ani přes zimu nerostly živé ploty a keře jako dříví v lese!

Lámete si hlavu, zda je v hodné právě teď vzít do ruky plotostřih a vyřádit se po létě při úpravách živých plotů, keřů a stromků? Pokud chcete vašim rostlinám „vtisknout“ tvary a křivky ještě, než přijde zima, tak září je opravdu ideálním obdobím!

Rostliny se již pomalu chystají na zimu. Proto se zastavuje růst a stromy i keře se zacelují či opadávají. To už zase záleží na tom, jaké rostliny jste jako oporu či ozdobu na svou zahradu zvolili. Díky postupnému zpomalení růstu si keře i ploty udrží svůj tvar až do jara, když je ostříháte právě teď.

Proto, aby se rostliny hojně zelenaly a případně i kvetly příští rok, je zastřihnout t tak, aby nezrezl nebo nezašel. Pokud teda máte už pěkně rostlý živý plot, pusťte se nejdříve do stříhání bočních stran. A nakonec si nechte horní část, kterou si zarovnáte dle svých představ. Stačí odstřihnout spíše nové výhonky. Těm dřevnatým a starším se vyhněte. Rostlina potřebuje také nějaký čas na zacelení, takže se zejména razantnějším zástřihům vyhněte v zimě, aby vám rostliny neomrzly.

Pro husté, zelené a zdravé rostliny je také potřeba kromě správného načasování a techniky řezu, myslet i na dobře připravené a kvalitní nástroje a pomůcky. Nejjednodušší práci budete mít s elektrickými plotostřihy. Nebude se vám pod rukama plést otravný kabel a některé jsou dokonce dobře tvarované a odlehčené tak, aby se s nimi pracovalo opravdu snadno.

Nůžky diamantem broušené pro přesný řez a střih

Lehké bateriové na živý plot Kärcher HGE 18-45 vám ušetří spoustu síly a zaručují pohodlnou práci bez bolestí ramen a paží. Díky ergonomické rukojeti se vám se zařízením bude příjemně manipulovat. Aby střih byl přesný, je řezací nůž broušen diamantem. Bezpečnost je pro Kärcher základ, proto je plotostřih opatřeny bezpečnostním zapínáním oběma rukama. Snadno tak lze předejít nechtěnu spuštění zařízení.

Výhodou všech těchto aku zařízení je i nová bateriová platforma s funkcí Real Time Technology, díky které na LCD displeji baterie vždy uvidíte, kolik času zbývá do vybití. Takže si práci můžete rozvrhnout podle svého. Případně baterii vyndat, zastrčit do dalšího zařízení a pokračovat v práci dle svého.

Vysoké živé ploty nejsou problém!

Máte rádi své soukromí, nebo vám imponují krásné stromky či živé ploty, které vrhají dlouhý stín? Ani stříhání ve výškách nemusí být žádný problém!

Bateriové teleskopické nůžky na živé ploty Kärcher PHG 18-45 Battery „vaši ruku prodlouží“ až o 4 metry. Všechny části živého plotu tak lze hezky zarovnat i bez žebříku. S rovnými zády se tak příjemně vyhnete bolesti, která se občas po zdlouhavé práci objevuje. Díky nasazovací sběrné lište navíc všechny ostříhané části rovnou spadnou na zem. A s pomocí úhlově nastavitelné hlavice o 115° se vám nůžky dobře povedou i při stříhání horní části plotu. Lišta broušená diamantem má v přední části funkci řezání, takže lze bez problémů řezat i silnější větve. Navíc je opatřená chráničem špičky, který zabraňuje neúmyslnému poškození země nebo budov i samotné lišty. Integrované závěsné oko nakonec umožňuje prostorově nenáročné zavěšení v garáži nebo ve stodole.

Chcete se dozvědět více o pomocnících Kärcher pro práci na zahradě? Podívejte se na www.karcher.cz/zahrada.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.