Finance

3 způsoby, jak získat nemovitost. Který je ten nejvýhodnější?

Sháníte nové bydlení? Dům nebo byt, ve kterém se budete cítit jako doma? Anebo máte v hledáčku chatu, stavební pozemek či garáž? Nehledě na typ nemovitosti máte několik možností, jak se k nim dostat. Každý ze způsobů má svá pro i proti – výběr je tak otázkou vašich priorit.

1. Do it yourself

Díky internetu je hledání příhodné nemovitosti poměrně jednoduché. Ušetříte značnou část peněz, které byste vynaložili za provizi realitní kanceláři. V praxi se může jednat od tisíce, desítky i stovky tisíc korun. Nevýhodou je časová náročnost a pro někoho i komplikace po právní stránce transakce.

2. Hledání nemovitosti s realitkou

Renomovaná realitní kancelář vám doporučí vhodné nemovitosti a zajistí právní servis. Ušetříte spoustu času, ale nemovitost vás vyjde dráž. Navíc riskujete, že narazíte na nesolidní realitku a vše se výrazně zkomplikuje.

3. Dražby realit

Na závěr jsme si nechali velmi zajímavou možnost, kterou v posledních letech využívá stále více lidí. Dražby realit probíhají s přímou účastí i online a účastníci mohou získat nemovitost podstatně levněji, než je její reální prodejní cena.

Nevýhodou dražby realit může být omezený výběr. Na druhou stranu však v nabídkách exekutorských úřadů narazíte na poměrně široké spektrum nemovitostí – od bytů a domů, přes pozemky až po objekty určené k podnikání.

Obrovskou výhodou dražby realit je nízká cena nemovitostí. Začínají se dražit na 2/3 tržní hodnoty, což v reálu znamená úsporu řádově ve statisících. A nemovitosti, o které nikdo nejeví zájem, se v dalším kole začínají dražit dokonce za polovinu tržní ceny.

Dražba realit představuje možnost pro každého, kdo nemá k dispozici potřebný finanční obnos. Pokud chcete nemovitost získat za velmi výhodnou cenu, přečtěte si další informace na informačním portálu Exekutorského úřadu Ostrava. Na www.drazby-realit.eu se dozvíte vše potřebné.

Štítky

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.