3 způsoby, jak získat nemovitost. Který je ten nejvýhodnější?

Sháníte nové bydlení? Dům nebo byt, ve kterém se budete cítit jako doma? Anebo máte v hledáčku chatu, stavební pozemek či garáž? Nehledě na typ nemovitosti máte několik možností, jak se k nim dostat. Každý ze způsobů má svá pro i proti – výběr je tak otázkou vašich priorit.

1. Do it yourself

Díky internetu je hledání příhodné nemovitosti poměrně jednoduché. Ušetříte značnou část peněz, které byste vynaložili za provizi realitní kanceláři. V praxi se může jednat od tisíce, desítky i stovky tisíc korun. Nevýhodou je časová náročnost a pro někoho i komplikace po právní stránce transakce.

2. Hledání nemovitosti s realitkou

Renomovaná realitní kancelář vám doporučí vhodné nemovitosti a zajistí právní servis. Ušetříte spoustu času, ale nemovitost vás vyjde dráž. Navíc riskujete, že narazíte na nesolidní realitku a vše se výrazně zkomplikuje.

3. Dražby realit

Na závěr jsme si nechali velmi zajímavou možnost, kterou v posledních letech využívá stále více lidí. Dražby realit probíhají s přímou účastí i online a účastníci mohou získat nemovitost podstatně levněji, než je její reální prodejní cena. Nevýhodou dražby realit může být omezený výběr. Na druhou stranu však v nabídkách exekutorských úřadů narazíte na poměrně široké spektrum nemovitostí – od bytů a domů, přes pozemky až po objekty určené k podnikání. Obrovskou výhodou dražby realit je nízká cena nemovitostí. Začínají se dražit na 2/3 tržní hodnoty, což v reálu znamená úsporu řádově ve statisících. A nemovitosti, o které nikdo nejeví zájem, se v dalším kole začínají dražit dokonce za polovinu tržní ceny. Dražba realit představuje možnost pro každého, kdo nemá k dispozici potřebný finanční obnos. Pokud chcete nemovitost získat za velmi výhodnou cenu, přečtěte si další informace na informačním portálu Exekutorského úřadu Ostrava. Na www.drazby-realit.eu se dozvíte vše potřebné.

Publikováno: 11. 04. 2016

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: dražby realit