Jak zařídit perfektní obývací pokoj?

Omrzel vás současný vzhled obývacího pokoje a rádi byste vytvořili prostředí na vysoké funkční a estetické úrovni? Pokud nevíte, od čeho se „odpíchnout“, vezměte si k srdci následující praktické tipy. Nenajdete mezi nimi konkrétní plán, ale spíše inspiraci, díky které dotáhnete vlastní představu o výjimečném obývacím pokoji do zdárného konce.

Zařízení musí respektovat architekturu

Ideální stav je, když na budoucí podobu obývacího pokoje myslíte již v době, kdy dům stavíte či rekonstruujete. Vybavování chybně navrženého prostoru je mnohem obtížnější. Nevíte-li si rady, obraťte se na zkušeného bytového architekta.

Zvolte jednotný styl

Chcete bydlet v cirkusu? Pravděpodobně nikoliv. Potom byste však měli zvolit jednotný styl, v jehož duchu bude panovat i atmosféra místnosti. Povolte uzdu kreativitě a neomezujte se na styly, které jste viděli u známých a sousedů. Spoustu inspirace najdete na internetu – třeba na webech jako je pinterest.com nebo houzz.com. Samozřejmě není od věci, když do podobného stylu sjednotíte celou domácnost. Například nábytek do dětského pokoje může mít podobnou barvu jako prvky obývací stěny.

Dominanta by neměla chybět

V obývacím pokoji by měl být tzv. střed zájmu. V tomto směru máte volné ruce – může se jednat o krb, zajímavé osvětlení nebo atraktivní nábytek. Velkou parádu může udělat i cenově dostupný artikl v podobě levné sedací soupravy – podstatné je, aby budila pozornost.

Vytvořte několik úrovní světla

Podle odborníka na osvětlení Thomase E. Farina je světlo základním elementem designu. Barva, forma a textura by bez světla nemohly existovat. Vezměte si z jeho slov ponaučení a postarejte se o to, aby osvětlení ve vašem obývacím pokoji vyvolávalo příjemnou atmosféru. Dosáhnete jí kombinací hlavního zdroje a několika důmyslně rozmístěných doplňkových světel.

V kurzu je otevřený prostor

Máte možnost propojit obývací pokoj s kuchyní? Udělejte to. Jídelní stůl nedaleko obývací stěny dnes není ničím výjimečným. Open space zajistí, abyste se doma necítili stísněně. Moderní řešení ocení především hospodyňky, které tráví spoustu času za plotnou a rády by byly v těsném kontaktu se zbytkem rodiny. Tip na závěr: Kvalitní a přitom levný nábytek seženete na www.lumax-nabytek.cz. Prodejce nabízí kompletní sortiment od A do Z a garantuje vlastní bezpečnou dopravu zboží v době, kdy to bude vyhovovat vám.

Publikováno: 09. 09. 2016

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak zařídit obývací pokoj