Skvělé tipy

Jak zahnat nudu při lockdownu?

Neminul nás druhý lockdown s výrazným omezením volného pohybu. Ti šťastnější pracují na home office, ti méně šťastní mají ošetřovné na děti a snaží se je vzdělávat a ti nejodvážnější musí i v těchto dnech do fabrik. Jedno ale všechny spojuje. Většinu času po šichtě trávíme doma, protože volnočasové aktivity přestaly dočasně existovat.

Pro mnoho lidí je to zátěžovou zkouškou nejen na psychikou odolnost jednotlivce, ale rovněž pro harmonické soužití rodiny. Být všichni pěkně pospolu se během pár dní zají i těm největším hrdličkám, a tak je obvyklé, že si členové domácnosti začnou krátit dlouhé chvíle aktivitami, které „oprášili“ ze svého mládí nebo z doby, kdy na ně prostě měli čas. Pánové se vrací k takovým koníčkům, jako je focení nebo rybaření. Dámy zase obvykle míří do vlastních šatníků, kde dělají ortodoxní čistky a rády si osvěží i rukodělné práce.

V případě, že doma zavládne totální ponorka, je potřeba zaměstnat ruce i mozek. Ženy se mohou realizovat coby tvůrčí švadlenky a „zabít dvě mouchy jednou ranou.“ Díky své kreativitě zaženou „šváby na mozku“ a spojí příjemné s užitečným. Šikovné ruce dokáží úžasné výtvory, jež mohou být nejen esteticky zdařilé, ale i funkční a užitečné.

Dobrou službu v dnech, kdy nezůstává kámen na kameni, udělá klasický šicí stroj Brother KE14S. Jednoduchý se o mechanický šicí stroj s celokovovou vnitřní konstrukcí, určený pro začátečníky i pro běžné domácí šití. Je vybavený 14 programy, 4-krokovou knoflíkovou dírkou, LED osvětlením, volným ramenem. Zvládne všechny úkony, které po něm bude šička v domácím prostředí vyžadovat. Jeho pořizovací cena je příznivá, takže nijak zvlášť nezatíží rodinný rozpočet.

V případě, že vás šití „rafne“ tak moc, že se pustíte i do takových složitostí, jako je tvorba outfitových oděvů, neváhejte pořídit overlock, co umí začistit a zakončit okraje pružných lemů. Už nebude problémem ušít si triko, šaty nebo tvořit z náročnějších materiálů, jakou jsou softshelly nebo úpletoviny. Overlocky Brother vám usnadní práci a rozšíří vaše obzory. Šití vás chytne za srdce a nudit se s ním určitě nebudete!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.