Víte, jak správně vybrat pískoviště pro děti?

Máte-li k dispozici zahradu, udělejte svým dětem radost a vytvořte pro ně úžasnou hrací plochu. V dětském koutku by rozhodně nemělo chybět pískoviště, ve kterém si dokážou hrát celé hodiny. Vzhledem k bohaté nabídce pískovišť se vyplatí věnovat čas výběru. Abychom vám ušetřili zklamání, poradíme vám, jak správně vybrat!

Ochrana před ostrým sluncem

V prvé řadě se zamyslete nad umístěním. Pískoviště by mělo být na bezpečném místě a zároveň chráněno před přímým slunečním zářením. Pokud takové místo na zahradě nemáte, vyřešte to pořízením pískoviště se slunečníkem.

Uzavírací kryt

Dalším kritériem je přítomnost krytu. Pískoviště s krytem má podstatnou výhodu, protože písek udržuje čistý. Jakmile si dítko dohraje, hrací plochu jednoduše uzavřete a na písek se nedostanou domácí zvířata, dešťová voda a nečistoty z ovzduší.

Jednoduchá údržba

Co se týče materiálu, jasně vedou plastové pískoviště, protože se snadno udržují. Pořídíte-li svým dětem pískoviště se dřevěnou konstrukcí, budete o ni muset pečovat. Oproti tomu je plast naprosto bezkonkurenční. Stačí, když pískoviště před nástupem zimy očistíte hadříkem a tím údržba končí. Za zmínku stojí také trvanlivost plastu, který odolává vlivům počasí a je téměř „nesmrtelný“. Některá plastová pískoviště lze používat také jako bazének. Stačí, když namísto písku nalijete vodu.

Která značka je „top“? Step2!

Chcete-li pro své děti to nejlepší, vsaďte na plastové pískoviště americké firmy Step2. Výrobky jsou charakteristické jedinečným designem, kvalitním zpracováním a prvotřídním materiálem bez jakýchkoliv zdravotně závadných látek. U nás je najdete v nabídce českého prodejce StepTwo na www.steptwo.cz. Pískoviště od Step2 jsou pevné, mají masivní dna a lze je proměnit v bazének, disponují krytem a často i dalšími prvky. plastove-piskoviste-step2

Publikováno: 07. 04. 2016

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pískoviště | pískoviště s krytem