Jak na bezpečnost vašich šperků? Poradíme vám!

Šperky dnes má doma každý z nás. Především ženy si potrpí na to, aby jich měli co možná nejvíce. A to na různé události, stejně jako k různému oblečení. I proto je třeba myslet na to, jak šperky zabezpečit proti případné krádeži. Například takové diamantové prsteny by mohly být velmi lákavým cílem mnoha zlodějů. A vám by jejich krádež zasadila poměrně citelnou ránu. A to jak s ohledem na jejich hodnotu, tak třeba i jejich historii a událost, se kterou jsou spojeny.

Příležitost dělá zloděje

Toto heslo platilo a platí. Je tedy dobré se podle něho řídit. A to i v oblasti toho, koho do svého domu pustíte. Různí řemeslníci, stejně jako opraváři by nikdy neměli zůstávat ve vašem domě sami. I když se jedná o slušného člověka a našeho známého, nikdy nevíme, v jaké je aktuálně situaci a co se mu může honit v hlavě. S tím souvisí také to, že bychom naše šperky neměli mít vystaveny na jasně viditelném místě. I to může vést k tomu, že si jich potenciální pachatel všimne a neodolá. Pokud tedy eliminujeme obě tyto problémové situace, máme velkou jistotu, že šperky ochráníme.

Nespouštějte je z dohledu

I když je máme uloženy na místě, kde nejsou přímo viditelné, může dojít k tomu, že je někdo vypátrá. Souvisí to třeba s tím, kdo se v našem domově pohybuje. Nemusí to být jenom opravář a řemeslník, ale třeba i chůva, stejně jako návštěva, nebo kamarádi našich potomků. Je dobré tak nespouštět ono inkriminované místo z dohledu. Často může stačit i minuta nepozornosti a vaše zlaté šperky mohou být nenávratně pryč. Je proto dobré určit si také jedno konkrétní místo, kde mohou být šperky uloženy. Díky tomu tak hlídáte jenom jednu konkrétní lokaci a nemusíte být na pozoru v rámci celé místnosti. Vždy navíc musíte vědět, co se ve vašem bytě děje.

Roli hraje také správné ukládání

Velkou roli v bezpečnosti vašich šperků hraje i to, jak je správně ukládáte. Není totiž výjimkou, že za ztrátou šperků mohou stát třeba i malé děti, nebo vaši domácí mazlíčci. I zde je proto dobré dodržet několik zásad. Šperky je dobré ukládat na:

  • Hůře dostupné místo
  • Do zamčené krabičky nebo skříňky
  • Na místo, kde se nepředpokládá, že by si děti hráli

I díky tomuto samozřejmě zamezíte případným rizikům. To nejhorší, co můžete udělat, je uložit třeba snubní prsteny jenom tak volně do nejbližšího šuplíku. Dětské hry totiž mají mnoho podob a tak se může stát, že váš potomek nebo jeho kamarád si prstenu všimnou. A zjistit od nich, kam ho následně položil, může být doslova nemožné.

Dobrým tipem jsou také trezory

Výše jsme si uvedli různé běžní a klasické možnosti, jak zamezit tomu, abyste o své šperky přišli. Podívejme se ale na skutečně to nejlepší, co se v této oblasti nabízí. Tím jsou samozřejmě trezory. Ideální ty digitální, u kterých nehrozí riziko ztráty klíče. Ty nejlepší dnes mohou být i zabudovány ve zdi schovány pod obrazem. Pokud se tedy váš byt nebo dům ocitne pod nájezdem zlodějů, máte zde velkou jistotu, že si vašich šperků nevšimnou.

Publikováno: 23. 07. 2015

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam