Skvělé tipy

Jak na bezpečnost vašich šperků? Poradíme vám!

Šperky dnes má doma každý z nás. Především ženy si potrpí na to, aby jich měli co možná nejvíce. A to na různé události, stejně jako k různému oblečení. I proto je třeba myslet na to, jak šperky zabezpečit proti případné krádeži. Například takové diamantové prsteny by mohly být velmi lákavým cílem mnoha zlodějů. A vám by jejich krádež zasadila poměrně citelnou ránu. A to jak s ohledem na jejich hodnotu, tak třeba i jejich historii a událost, se kterou jsou spojeny.

Příležitost dělá zloděje

Toto heslo platilo a platí. Je tedy dobré se podle něho řídit. A to i v oblasti toho, koho do svého domu pustíte. Různí řemeslníci, stejně jako opraváři by nikdy neměli zůstávat ve vašem domě sami. I když se jedná o slušného člověka a našeho známého, nikdy nevíme, v jaké je aktuálně situaci a co se mu může honit v hlavě. S tím souvisí také to, že bychom naše šperky neměli mít vystaveny na jasně viditelném místě. I to může vést k tomu, že si jich potenciální pachatel všimne a neodolá. Pokud tedy eliminujeme obě tyto problémové situace, máme velkou jistotu, že šperky ochráníme.

Nespouštějte je z dohledu

I když je máme uloženy na místě, kde nejsou přímo viditelné, může dojít k tomu, že je někdo vypátrá. Souvisí to třeba s tím, kdo se v našem domově pohybuje. Nemusí to být jenom opravář a řemeslník, ale třeba i chůva, stejně jako návštěva, nebo kamarádi našich potomků. Je dobré tak nespouštět ono inkriminované místo z dohledu. Často může stačit i minuta nepozornosti a vaše zlaté šperky mohou být nenávratně pryč. Je proto dobré určit si také jedno konkrétní místo, kde mohou být šperky uloženy. Díky tomu tak hlídáte jenom jednu konkrétní lokaci a nemusíte být na pozoru v rámci celé místnosti. Vždy navíc musíte vědět, co se ve vašem bytě děje.

Roli hraje také správné ukládání

Velkou roli v bezpečnosti vašich šperků hraje i to, jak je správně ukládáte. Není totiž výjimkou, že za ztrátou šperků mohou stát třeba i malé děti, nebo vaši domácí mazlíčci. I zde je proto dobré dodržet několik zásad. Šperky je dobré ukládat na:

  • Hůře dostupné místo
  • Do zamčené krabičky nebo skříňky
  • Na místo, kde se nepředpokládá, že by si děti hráli

I díky tomuto samozřejmě zamezíte případným rizikům. To nejhorší, co můžete udělat, je uložit třeba snubní prsteny jenom tak volně do nejbližšího šuplíku. Dětské hry totiž mají mnoho podob a tak se může stát, že váš potomek nebo jeho kamarád si prstenu všimnou. A zjistit od nich, kam ho následně položil, může být doslova nemožné.

Dobrým tipem jsou také trezory

Výše jsme si uvedli různé běžní a klasické možnosti, jak zamezit tomu, abyste o své šperky přišli. Podívejme se ale na skutečně to nejlepší, co se v této oblasti nabízí. Tím jsou samozřejmě trezory. Ideální ty digitální, u kterých nehrozí riziko ztráty klíče. Ty nejlepší dnes mohou být i zabudovány ve zdi schovány pod obrazem. Pokud se tedy váš byt nebo dům ocitne pod nájezdem zlodějů, máte zde velkou jistotu, že si vašich šperků nevšimnou.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.