Zahrada a rostliny

I na vaší zahradě může vládnout vodní živel

Voda je životodárný živel, který obdivujeme odjakživa. Její přítomnost působí blahodárně na naši psychiku a právě proto jsou velmi populární zahradní jezírka, která se na zahradách objevují stále častěji. Zahradními jezírky však fascinace nekončí. Neméně populárním vodním dílem jsou kašny, fontány a vodotrysky, které představují nefalšovaný symbol luxusu. Toužíte-li po dominantním prvku, ze kterého vaše návštěvy neotrhnou oči, měli byste vsadit právě na ně.

Svého času byly fontány opravdovým divem a to především ve Středomoří, kde bylo náročné i prosté zásobování vodou. Natož pak hravá scenérie vodních kaskád, které působily na všechny smysly diváků. U nás se kašny až do 16. století představovaly pro mnohé vesnice i větší města jediný zdroj vody a až poté začaly plnit i estetickou funkci. Ty nejkrásnější dodnes lákají turisty, kteří se pohledem na čarokrásné kompozice kochají dlouhé desítky minut.

Moderní fontány a vodotrysky nechybí ani v parcích, hotelích a nákupních centrech. I jejich provozovatelé moc dobře ví, jak zaujmout klienty a umocnit celkovou atmosféru. Energická hra vodních živlů patří méně známé, ale zato velmi účinné způsoby, jak návštěvníky přimět k opakované návštěvě. Vraťme se však k vaší zahradě, neboť i ji může zdobit bublající a tryskající voda.

Jedním z odborníků, který se instalací fontán, kašen a vodotrysků dlouhodobě zabývá je Jan Kuneš. Realizuje statické, ale také plovoucí fontány na stávající vodní plochy. Nabízí je v mnoha variantách a nechybí ani efektní světelné efekty. Pohled na tryskající barevné spektrum patří mezi velmi emotivní zážitky, které si můžete užívat každý den. Rozsáhlou fotogalerii s již realizovanými projekty a další informace najdete na www.fontany-jezirka.cz.

Fontána

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.