Konvektory od českého výrobce MINIB se úspěšně prodávají i ve světě. Proč by neměly chybět ani ve vaší domácnosti?

Vytápění je věčné téma. Alfou a omegou jsou nízké provozní náklady, příjemná pořizovací cena topného systému a v neposlední řadě také stoupající nároky na vzhled. Všechny tyto vlastnostmi mají konvektory – moderní otopná tělesa, která postupně nahrazují zastaralé a neefektivní radiátory. Dnes se zaměříme na topná tělesa, která vyrábí česká společnost MINIB. Pokud jste o výrobci, který své výrobky exportuje do více než třiceti zemí po celém světě, již slyšeli, nedivíme se. Kvalita konvektorů je doslova věhlasná a výrobce patří k nejvýznamnějším evropským producentům. Společnost MINIB vyrábí konvektory z vysokojakostních materiálů, které produktům propůjčují velmi dlouhou životnost. Díky neustálému vývoji technologií a optimalizaci výrobních procesů je ale cena konvektorů více než přijatelná. Uvedené topné a chladící výkony garantují atestace nezávislých zkušebních komor a prvotřídní kvalitu garantuje i řada tuzemských a zahraničních ocenění.

Co je to konvektor?

Možná jste o konvektorech ještě neslyšeli a netušíte, proč byste se pro ně měli rozhodnout. Jde o efektivní a velmi úsporná otopná tělesa, které se skládají z nerezového žlabu s výměníkem tepla nebo ventilátorem. Konvektory se vyrábí v mnoha rozličných provedeních, ale vždy je pro ně typická vysoká estetická hodnota. Např. v případě podlahových konvektorů je viditelná pouze mřížka (může být hliníková, dřevěná nebo nerezová) a nikoliv celý topný systém. Tento specifický typ konvektorů se hodí do míst, kde by klasické radiátory nepůsobily dobře. Konvektory

Na jakém principu konvektory fungují?

Konvektory fungují na principu konvekce. Nasávají chladný vzduch z místnosti do výměníku a poté ho vypouští zpět ohřátý na nastavenou teplotu. Konvektory uvolňují teplo po celé délce a vytváří tak tepelnou clonu, která odděluje interiér od chladnější plochy kolem oken. Konvektory se ale nestarají jen o teplovzdušné vytápění - umí vzduch i ochladit.

Výhody konvektorů MINIB v kostce

  • energetická nenáročnost (úspora energie)
  • nízká spotřeba vody
  • velmi rychlé reakce a velká dynamika vytápění i dochlazování
  • bezpečnost, spolehlivost a dlouhá životnost
  • jednoduché ovládání
  • široké spektrum jednotlivých typů konvektorů

Vyberte si z obsáhlé nabídky konvektorů MINIB

Společnost MINIB momentálně vyrábí 70 druhů konvektorů a to podlahové konvektory bez ventilátoru, podlahové konvektory s ventilátorem, samonosné konvektory, nástěnné, atypické a designové konvektory. V produktové řadě nechybí ani systémy, které jsou určeny do mokrého prostředí (např. místnosti s vnitřním bazénem) – otopné lavice s dřevěnou nebo žulovou krycí deskou. Konvektor

Konvektory pro milovníky moderního designu

Specifickou kategorii konvektorů tvoří nástěnné designové konvektory, které fungují na principu konvekce a sálání tepla. Mají vysoký výkon, rychlou reakční dobu a instalují se na obvodovou zeď místnosti. Pohledová deska může být z hliníkového kompozitu, ze skla nebo z různých druhů kamenných materiálů a lze ji vyrobit v libovolném designu. Designové konvektory tak představují účinný otopný systém a stylovou dekoraci v jednom. Konstrukce designových konvektorů je jedinečná a společnost MINIB ji zaregistroval jako průmyslový vzor.

Rozhodli jste se pro konvektor a nevíte si rady s jeho výběrem?

V prvé řadě doporučujeme studium konkrétních parametrů jednotlivých typů konvektorů na stránkách výrobce (www.minib.cz). Poté kontaktujte projektanta, který ověří skladbu podlahy a naměří tepelné ztráty vytápěných místností. Odborníci z MINIB vám s výběrem rádi pomohou a doporučí vhodný typ konvektoru, který se hodí do vaší domácnosti.

Publikováno: 22. 07. 2014

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: co je to konvektor | designové konvektory | konvektory | konvektory minib