Ložnice

Zdravé matrace jako podvod? Odborníci před nimi varují

Při výběru matrací můžete narazit na celou spoustu modelů. Na trhu jsou ve velké míře zastoupené pěnové matrace, které lze sehnat ve všech rozměrech od 80×200 až po 200×200 cm. To samé platí u latexových matrací a také u pružinových matrací. Při hledání ideální matrace můžete narazit i na zdravé matrace, před kterými však nejeden odborník varuje.

Zdravé matrace jsou totiž většinou jedním velkým podvodem. Velmi často jsou takto označovány matrace, které nesplňují požadavky a které nemají příslušné certifikáty potvrzující jejich vlastnosti. Podle odborníků jsou rádoby zdravé matrace jenom trikem obchodníků, jak nalákat zákazníka, který mnohdy neví, co od zdravých matrací má vlastně očekávat nebo chtít.

Zdravé matrace musí mít patřičné certifikáty

Jak již bylo nastíněno, zdravé matrace často nejsou zdravými matracemi. Chybou je především to, že postrádají veškeré certifikáty, které postrádat rozhodně nemají. Lidé však mnohdy nevědí, co od zdravých matrací mají očekávat, proto automaticky po nich sahají, protože se zdají být naprosto dokonalými. Jak již ale bylo zmíněno, většinou se jedná o podvod – jenom o trik obchodníků, jak nalákat zákazníky.

Rádoby zdravé matrace totiž na první pohled splňují vše, co by splňovat podle zákazníka měly. Mají zkrátka veškeré vlastnosti, které lidé od matrací očekávají. Jenže pravdou je, že ve skutečnosti matrace nemají ani jednu z požadovaných vlastností. Jsou to jenom nekvalitní matrace za vysokou cenu. A na to se bohužel přijde až velice pozdě.

Ptáte se, jak poznáte skutečné zdravé matrace? Mají zkrátka patřičné certifikáty, které potvrzují jejich jednotlivé vlastnosti. Certifikáty obvykle potvrzují kupříkladu to, že jsou hypoalergenní, také hygienické a hygienicky nezávadné.

Pro koho jsou zdravé matrace určeny?

Zdravou matraci si může koupit samozřejmě každý, kdo touží po kvalitní matraci. Většinou si ji však pořizují ti, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko a kteří potřebují skutečně kvalitní oporu zad.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.