Energie

Tepelná čerpadla v kostce

Tepelná čerpadla patří mezi nejoblíbenější zdroje tepelné energie vůbec a to především pro jeho schopnost bezplatného čerpání energie z okolního prostředí, které přitom nijak nezatěžuje. Princip tkví v přebírání tepla z vody, vzduchu nebo země, které následně převádí na vyšší teplotu. Mezi největší výhody patří fakt, že zařízení pracují jen s minimálním elektrickým příkonem a lze je využít k ohřevu vody, ale i vytápění celého objektu. Navíc nevyžadují prakticky žádnou údržbu. I přesto bychom měli výběr konkrétního čerpadla velmi dobře zvážit. Účinnost zařízení charakterizuje takzvaný topný faktor, který se často výrazně liší. S rostoucí hodnotou tohoto čísla roste i efektivita provozu čerpadla.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Abyste pochopili, jak funguje tepelné čerpadlo, musíte znát několik základních technických pojmů. Základ zařízení tvoří tyto čtyři základní prvky: odpařovač, kompresor, kondenzátor a expanzní ventil. Odpařovač předává venkovní teplo do teplonosného média a následně dochází k jeho stlačení v kompresoru. Stlačený a zahřátý vzduch pak předá kondenzátor do vyhřívané vody. Mezi nejefektivnější zařízení patří tepelná čerpadla s inventorem, který se přizpůsobuje aktuálním potřebám vytápění a ohřevu TUV v domě. Inventor navíc celé zařízení zjednodušuje a napomáhá k výraznému zvýšení spolehlivosti celého systému. Moderní přístroje umožňují nejen ohřev, ale také chlazení. Lze je regulovat a ovládat prostřednictvím speciálních aplikací v chytrých mobilních telefonech nebo přes internet.

Přemýšlíte o čerpadle? Vsaďte na kvalitu – vyplatí se vám

V úvodu jsme zmínili důležitost výběru. Rychlou návratnost tepelného čerpadla zaručí pouze kvalitní a technologicky vyspělé systémy, které dokáží ušetřit až 80 % energie. Jedním z předních a dlouhodobě působících dodavatelů je i společnost SOLAREX, která provádí montáž tepelných čerpadel s velmi nízkými provozními náklady. Sortiment a cenovou nabídku najdete na webových stránkách solarex.cz. Tepelná čerpadla, která nabízí SOLAREX, výrazně zmírní dopad neustálého zvyšování cen energie.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.