Jak prodat či koupit nemovitost bez zbytečných starostí? Realitní portál CINCINK tu je pro každého

Mnozí z nás vlastní dům, byt, chatu či chalupu, které nevyužívají. Jednou z možností sice samozřejmě je danou nemovitost pronajmout a zajistit si pravidelný příjem, takové řešení ale každému nevyhovuje. Pokud totiž nemovitost pronajímáme, může nastat situace, kdy bude i delší dobu neobsazena. Navíc nikdy nemáme stoprocentní jistotu, že zrovna náš nájemník bude mít dobrou platební morálku; dokonce může nastat i situace, kdy dojde k poškození bytu. A bez ohledu na to, zda nám z vlastnictví nemovitosti plyne příjem, musíme hradit zálohy na nejrůznější služby, daně i náklady na údržbu objektu.

Kdy nejčastěji prodáváme nemovitost?

Prodej bytu či domu volíme v případě, kdy jsme zdědili nějakou nemovitost například po rodičích, ale sami již máme vyřešené dostatečně kvalitní bydlení. Mnohdy se také stává, že nám malometrážní byt pořízený v době, kdy jsme byli single, začne být časem malý. Jakmile si totiž najdeme partnera nebo dokonce založíme rodinu, naše nároky na prostor výrazně vzrostou. Již ve dvou máme jiné potřeby než jednotlivec; každý z partnerů potřebuje alespoň občas malý kousek naprostého soukromí. A jakmile se v našem životě objeví děti, chceme jim zajistit vlastní dětský pokoj a dostatek prostoru pro hry a rozvoj. Pokukujeme po domcích se zahradou a často se rozhodneme vyměnit městský ruch za klid venkova či rezidenční čtvrti na okraji města. Ve stáři pak zase začne většina lidí vyhledávat menší byty, které se snadno udržují v čistotě. A právě koupě bytu, který nám bude dokonale vyhovovat, může být částečně či dokonce zcela financována výtěžkem z prodeje jiné nemovitosti.

Jak si co nejvíce usnadnit prodej bytu?

S prodejem bytu nám dokáže pomoci férový realitní portál CINCINK, za kterým stojí silný partner Komerční banka. Velkou výhodou je inzerce zdarma. Zároveň nám ale jsou k dispozici kvalitní profesionální služby. Sami si můžeme vybrat jen ty, které opravdu potřebujeme. A portál není určen jen pro soukromé osoby; využívat ho mohou i realitní kanceláře.

Co je při prodeji bytu třeba dokonale ošetřit?

Hledání kupce je jen první fází prodeje bytu. Jakmile se dohodneme, je třeba připravit a uzavřít smlouvy. A po zdárném převodu také řádně a včas zaplatit daně. Ve spletité síti předpisů se ale mnozí z nás dostatečně neorientují.

Jak se neutopit v složité právní a daňové problematice?

Pokud si nejsme jisti v kramflecích, můžeme využít právní služby, které nabízí férový realitní portál CINCINK. Jejich součástí je příprava veškerých smluv i návrhu na vklad do katastru nemovitostí. A zkušení daňový poradci realitního portálu se zase kompletně postarají o daň z prodeje nemovitosti. Využít lze i možnost úschovy peněz. A partner férového realitního portálu Komerční banka dokáže těm, jejichž cílem je koupě bytu, pomoci získat potřebné finance.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Reality

Autor: Adam