5 praktických rad, kterých byste se měli držet při výběru sedací soupravy

Obývací pokoj je středobodem každého bydlení. Anebo by jím měl být, protože každý z nás potřebuje prostor pro relaxaci a odpočinek. Někdo může namítnout, že k těmto účelům docela dobře poslouží i ložnice, ale není nad, když se můžete rozvalit na pohodlné sedačce, z vedle stojícího konferenčního stolku mlsat dobroty a sledovat u toho svůj oblíbený seriál… Jenomže co když vaše sedací souprava nevypadá příliš vábně, a proto se jí raději podvědomě vyhýbáte? Na nic nečekejte a pořiďte si novou. Že nevíte, po které sáhnout? Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak vybrat pohovku a nešlápnout vedle.

V hlavní roli rozměry

Objevili jste sedací soupravu, která vás absolutně uzemnila svým jedinečným designem? Oku lahodící tvary a barvy jsou jistě velmi důležité, ale mnohem důležitější jsou vhodně zvolené rozměry. Sedací souprava by měla být tak velká, aby vám v obývacím pokoji nepřekážela a zbylo v něm dostatek prostoru pro volný pohyb. Na druhou stranu není moudrou volbou ani příliš malá sedačka. Zkrátka a dobře si vyberte model, který je tak akorát.

Neodpírejte si zasloužený komfort

Sedací souprava by měla být pouze pěkná na pohled. Musí se vám na ní dobře sedět. V tomto směru však neexistuje univerzální pravidlo, protože každý pohodlí vnímá individuálně. Obecně však platí, že se nižší a měkčí sedací soupravy hodí spíše k odpočinku, zatímco vyšší a tvrdší k sezení.

Vyberte si materiál, který je vám sympatický

Sedací soupravy jsou k mání v širokém spektru materiálů. Zvolte takový, který je odolný a příjemný na omak, dobře se udržuje a zároveň vypadá dobře. Zda to bude pravá či syntetická kůže, mikroplyš, nebo semiš, je otázkou vašeho vkusu. Co se týče konstrukce, delší životnost mají sedačky s kovovou kostrou. O něco méně vydrží konstrukce ze dřeva a dřevotřísky.

Nepodceňujte snadnou údržbu

Sedací souprava to nemá jednoduché, protože se k ní často chováme neslušně. A je naprosto přirozené, že se na čalounění časem objeví více či méně fleků a flíčků. Proto se před koupí zajímejte také o vlastnosti materiálu a zjistěte si, jakým způsobem sedačku udržet v čistém stavu. Za pozornost stojí speciální úpravy proti zašpinění - takové řešení ocení především rodiče menších dětí.

Jak můžete za sedací soupravu výrazně ušetřit?

Kvalitní sedací souprava není zadarmo. Pro většinu lidí představuje významnou investici, kterou je třeba důkladně zvážit. Nabízí se však zajímavá možnost, jak zasedačku ušetřit nemalou částku. Prodejci nábytku, jako například Decodoma.cz, umožňují nákup se slevou po zadání slevového kuponu. Jednoduše ho uplatníte v rámci nákupního procesu a částka se automaticky odečte. Slevové kupóny do mnoha e-shopů s nábytkem najdete například na portálu kuponyonline.cz. Nechybí zde ani sleva do Aska a 4Home.

Publikováno: 26. 06. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pohovku | jak vybrat sedačku | slevy nábytek | slevy sedací soupravy