Lustry, které rozzáří domy i srdce

Vynález žárovky je doposud považován za jeden z největších počinů, který změnil nejen chápání světa, ale dal i těm nejobyčejnějším lidem možnost žít na úrovni, zajistit si plynulé osvětlení svého domova a nekazit si při svíčkách oči. Dnes už je svícení pomocí žárovky naprostým standardem, nikoho už ani nenapadne, že to kdy bylo jinak. Starosti uživatelů nespadají do roviny, zda budeme svítit, ale jaké svítidlo budeme používat. Není totiž lustr jako lustr. Jistě nám dáte zapravdu, že se při výběru bude lišit svítidlo do koupelny, kuchyně nebo obývacího pokoje. Záleží zde na typologii co do místa určení, ale i na vkusu uživatele. Zvláště záležet si pak určitě dáme při koupi svítidla do společenských prostor. Do místností, kde trávíme nejvíce času, kde se potkáváme s rodinou, kam rádi zveme návštěvy i své přátele, se nejlépe hodí designové lustry.

​Co lustr, to originál

Osloví nás nejen svou schopností osvětlit maximum plochy při minimálním příkonu elektrické energie, ale jejich hlavní devízou je neotřelý unikátní design. Atypické tvary jsou natolik „čučavé“, že zaujmou naprosto každého a není pochyb o tom, že svůj kousek si v kolekci značky ARTGLASS vybere mladý i starý, laik i umělec. Vrcholem kumštu sklářského řemesla spolu s elektronkami žárovek jsou moderní křišťálové lustry. Mezi nejprodávanější kousky patří křišťálové svítidlo Leandra 350x600, které vyniká křišťálovými ověsky Crystal Exclusive. Lustr o váze 18 kilogramů nezapře punc originality a noblesy. Hodí se do obývacích pokojů, stejně jako reprezentativních prostor.

​Atypické tvary jsou módní

Druhým nejprodávanějším sortimentem je moderní svítidlo TUBUS-1, které silně evokuje dobu první republiky a značky funkcionalismu. Zajímavostí TUBUSU je umístění broušených kusů skla na koncích stínítek, které při rozsvícení svítidla vytvoří na stropě unikátní světelnou podívanou. Pokocháte se tedy nejen pohledem na lustr samotný, ale i na světelnou show na stropu. Veškerá svítidla můžete zakoupit na e-shopu ARTGLASS Chandeliers pro Bohemia, se sídlem v Jablonci nad Nisou. Zlaté české ručičky opět dostaly svou šanci.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Adam