Předokenní rolety, nebo venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzieBez slunečních paprsků se život na Zemi neobejde, ovšem v průběhu letních měsíců nám dokáží pěkně zatopit a to doslova. Nadměrné sluneční záření je nepříjemné a výrazně mění tepelné klima v interiéru. Navíc dokáže potrápit nábytek a některé typy podlahových krytin, které kvůli němu ztrácí svůj původní vzhled. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak intenzitu slunečních paprsků regulovat a domov efektivně zastínit. Mezi nejoblíbenější stínící prvky patří předokenní rolety a venkovní žaluzie, které jsou nejen funkční, ale zároveň velmi estetické.

Výhody venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie se v posledních letech těší značné pozornosti a pomalu vytlačují klasické interiérové žaluzie. Důvod je prostý – exteriérové žaluzie totiž mnohem účinněji ovlivňují tepelné klima v místností a propůjčí objektu atraktivní vzhled. V kombinaci s motorovým pohonem je jejich obsluha velmi příjemná a navíc doplněna o celou řadu užitečných funkcí. Naklopení lamel lze ovládat jediným stiskem tlačítka na ovladači a v momentě tak přizpůsobit úroveň osvětlení aktuálním potřebám. Díky sluneční automatice lze nastavit spuštění žaluzií a pootevření lamel do libovolného úhlu. V případě špatných povětrnostních podmínek zasáhne větrná automatika, která zajistí vytažení žaluzií, tedy prevenci před případným poškozením.

A proč si vybrat předokenní rolety?

I předokenní rolety ochrání během letních měsíců bydlení před extrémními teplotami, ovšem nezahálí ani v zimě. Zamezují tepelným ztrátám a dokáží snížit náklady za energii až o 40 %. Kromě toho slouží i jako bezpečnostní prvek a chrání okno před mechanickým poškozením nebo škodám, které by mohl napáchat silný vítr či bouře. Mezi další přednosti patří i regulace venkovního hluku a to až o 7 dB. Stejně jako žaluzie, lze i rolety zkombinovat s elektrickým ovládáním, které má oproti tradičnímu manuálnímu spoustu výhod.