Kvalitní matrace je základem pro klidný spánek

Pokud se vzbudíte ráno unavení a s bolavou páteří, zkuste hledat příčinu ve svém lůžku. Kdy naposledy jste vyměnili svou matraci? Její výběr je pro kvalitu vašeho spánku a regeneraci těla naprosto zásadní.

Matrace 140×200 pro malé i velké

Matrace 140 x 200 jsou určené pro jednolůžka, která slouží dospívajícím a dospělým, výjimečně dvěma nenáročným uživatelům. Jedná se o standardní rozměr matrace s širokým spektrem provedení, jak vnitřní výplně, tak povrchu. Kvalitní studená pěna zajistí dostatečný komfort pro příjemný spánek a svěží probuzení.

Matrace 160×200 uspoří prostor i peníze

Matrace 160 x 200 je určená pro úspornější dvoulůžka do menších prostor, která skýtají přiměřené pohodlí pro oba partnery. Matraci lze pořídit se zónovým provedením i bez, v různých nosnostech a výškách. Oblíbené jsou sendvičové matrace z kvalitních studených pěn, mezi které je vložená deska z pojeného polyuretanu. Matraci pořizujte s ohledem na nosnost a zvolte radši vyšší, aby byla zachovaná její pevnost.

Matrace 180×200, královna ložnic

Matrace 180 x 200 je určená pro klasické dvoulůžko nebo standardní manželskou postel. S tím jsou spojené taky nároky na pohodlí a komfort, které zajišťují profesionální vysoko objemové PUR pěny. Pro kvalitní spánek a dobrou oporu páteře je vhodné zvolit dostatečně vysokou matraci s tvrdostí, která se přizpůsobí nárokům svých uživatelů. Při pořizování matrace pro dvoulůžko je dobré zohlednit především výšku a váhu obou partnerů. Jednokusové provedení je vhodné jen v případě, že jsou tyto parametry shodné nebo alespoň velice podobné, aby nedocházelo k nežádoucí disproporci. Při výběru matrace se řiďte především svými požadavky, z kterých byste neměli polevit kvůli nižší ceně. Mějte na paměti, že v posteli strávíte v průměru sedm hodin denně, což z matrace činí jednoho z vašich nejbližších přátel.

Publikováno: 14. 02. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Adam