Způsoby, jak si zařídit jídelnu do útulného duchu

Součástí každého domu by měla být bezesporu jídelna, která bude místem, kde se bude scházet celá rodina nejen při snídani, ale také při večeři nebo obědě. Aby se zde rodina skutečně scházela, je důležité, aby byla zařízena do příjemného a útulného duchu. Je opravdu nadmíru důležité, aby se každý člen domácnosti v tomto koutu domu cítil dobře. Prvním krokem však bude výběr místa pro jídelnu. Poté výběr osvětlení, a nakonec výběr způsobu, v němž si jídelnu zařídíte až po ty poslední úchytky.

Nesmrtelná klasika v podobě dlouhého stolu a šesti židlí

Jedním ze způsobů, jak si zařídit jídelnu do útulného duchu, je, že ji zařídíte do staré známé klasiky. Mluvíme o jídelně, která bude tvořena velkým podlouhlým stolem, ke kterému bude náležet rovnou šest až osm židlí. I když zatím není vaše rodina zrovna velká, může být takto zařízený jídelní kout hezkým vyplněným volného prostoru.

Bar nebo jídelní stůl?

Pokud naopak nemáte ve své domácnosti mnoho prostoru, můžete se rozhodnout pro úspornější variantu. Tou je spojení baru a jídelního stolu. Bar bude jen malinko protáhlejší, aby se k němu přiřadilo víc než jen dvě židličky.

Možná si říkáte, že večeřet nebo obědvat právě přímo u plotny nebudete chtít, ale z praxe vyplývá, že barové židličky jsou nejvyužívanější částí domu.

Ve způsobu dřevěného retra

Jednou z možností, jak zařídit svou jídelnu, aby se nesla v útulném duchu, je zařídit ji do dřevěného retra. Retro styl obecně se těší velké popularitě. A dřevo? Jakožto obnovitelný zdroj je upřednostňován před ostatními materiály. V současné době se klade důraz na životní prostředí, s nímž jde dřevo ruku v ruce.

V jednoduchém bílém duchu

V posledních letech roste zájem o bydlení ve skandinávském a minimalistickém stylu. Pro oba styly je typická jemnost. V obou případech se nesou ve znamení bílé barvy. Pokud si v jednom z nich zařídíte jídelnu, bílé stoly a bílé židle budou hrát prim.

Publikováno: 25. 02. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Adam