Interiér

Zaostřeno na vinylové podlahy: Proč jsou tak oblíbené?

Vinylové podlahy patří k nejprodávanějším, a to hned z několika důvodů. Na druhou stranu mají i jisté nevýhody, se kterými by se měl každý potenciální zájemce předem seznámit. Dali jsme pro vás dohromady všechna pro i proti – zda se nakonec rozhodnete pro vinyl, nebo se přikloníte k jinému materiálu, bude na vašem posouzení.

Vinyl je obecně považován za odolný a trvanlivý materiál, který v případě správné instalace a příkladné údržby vydrží i deset až dvacet let provozu. V praxi však záleží na kvalitě vybrané krytiny – právě ta rozhodne, jestli bude podlaha vypadat skvěle i za několik let, nebo ji budete muset vyměnit za novou.

K hlavním výhodám patří:

Pestrá paleta stylůvinylové podlahy se vyrábí v širokém spektru provedení a díky moderním 3D zobrazovacím technologiím mohou nabýt podoby takřka jakéhokoliv přírodního materiálu, a to i z hlediska struktury.

Jednoduchá údržba – pravidelnému čištění a údržbě se sice nevyhnete, ale na druhou stranu vám nezabere příliš mnoho času. Vinyl navíc odolá vlhkosti, což proces čištění výrazně usnadňuje.

Přijatelná pořizovací cena – ačkoliv narazíte na ještě o něco levnější podlahové krytiny, ani vinylová podlaha vám neudělá takový průvan v peněžence jako např. dřevěná podlaha.

Odolnost – hledáte-li podlahovou krytinu vhodnou do místností s vysokým provozem, právě jste ji našli. Svrchní vrstva z polyuretanu je velmi odolná proti oděru, poškrábání i skvrnám. V případě lehčího poškrábání navíc není problém s renovací. Pro rodinu s menšími dětmi a domácími mazlíčky je jako stvořená.

Komfort – vinylová podlaha nabízí pocit pohodlí na každém kroku. Povrch je měkký a příjemný na došlap. Za zmínku stojí také velmi dobrá akustika.

Co vás může nemile překvapit?

V případě kvalitní vinylové podlahy na příliš mnoho nedostatků nenatrefíte, ale přesto byste měli vědět, že není vhodná do prostor s nižší teplotou podkladu (cca pod 15 °C) a místností, ve kterých dochází k častým teplotním výkyvům. Samozřejmostí by měl být perfektně rovný podklad.

Chcete se o vinylových podlahách dozvědět více?

Obraťte se na odborníky z plzeňské společnosti PARKETCENTRUM s.r.o. a budete mít jistotu, že při výběru nešlápnete vedle. Kvalifikovaní pracovníci vás výběrem podlahové krytiny provedou a ušetří vám spoustu starostí. Více na www.parketcentrum.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.