Interiér

Zaostřeno na vinylové podlahy: Proč jsou tak oblíbené?

Vinylové podlahy patří k nejprodávanějším, a to hned z několika důvodů. Na druhou stranu mají i jisté nevýhody, se kterými by se měl každý potenciální zájemce předem seznámit. Dali jsme pro vás dohromady všechna pro i proti – zda se nakonec rozhodnete pro vinyl, nebo se přikloníte k jinému materiálu, bude na vašem posouzení.

Vinyl je obecně považován za odolný a trvanlivý materiál, který v případě správné instalace a příkladné údržby vydrží i deset až dvacet let provozu. V praxi však záleží na kvalitě vybrané krytiny – právě ta rozhodne, jestli bude podlaha vypadat skvěle i za několik let, nebo ji budete muset vyměnit za novou.

K hlavním výhodám patří:

Pestrá paleta stylůvinylové podlahy se vyrábí v širokém spektru provedení a díky moderním 3D zobrazovacím technologiím mohou nabýt podoby takřka jakéhokoliv přírodního materiálu, a to i z hlediska struktury.

Jednoduchá údržba – pravidelnému čištění a údržbě se sice nevyhnete, ale na druhou stranu vám nezabere příliš mnoho času. Vinyl navíc odolá vlhkosti, což proces čištění výrazně usnadňuje.

Přijatelná pořizovací cena – ačkoliv narazíte na ještě o něco levnější podlahové krytiny, ani vinylová podlaha vám neudělá takový průvan v peněžence jako např. dřevěná podlaha.

Odolnost – hledáte-li podlahovou krytinu vhodnou do místností s vysokým provozem, právě jste ji našli. Svrchní vrstva z polyuretanu je velmi odolná proti oděru, poškrábání i skvrnám. V případě lehčího poškrábání navíc není problém s renovací. Pro rodinu s menšími dětmi a domácími mazlíčky je jako stvořená.

Komfort – vinylová podlaha nabízí pocit pohodlí na každém kroku. Povrch je měkký a příjemný na došlap. Za zmínku stojí také velmi dobrá akustika.

Co vás může nemile překvapit?

V případě kvalitní vinylové podlahy na příliš mnoho nedostatků nenatrefíte, ale přesto byste měli vědět, že není vhodná do prostor s nižší teplotou podkladu (cca pod 15 °C) a místností, ve kterých dochází k častým teplotním výkyvům. Samozřejmostí by měl být perfektně rovný podklad.

Chcete se o vinylových podlahách dozvědět více?

Obraťte se na odborníky z plzeňské společnosti PARKETCENTRUM s.r.o. a budete mít jistotu, že při výběru nešlápnete vedle. Kvalifikovaní pracovníci vás výběrem podlahové krytiny provedou a ušetří vám spoustu starostí. Více na www.parketcentrum.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.