Interiér

Výhody a nevýhody dřevěné podlahy: Vše, co byste měli vědět, než se rozhodnete

V minulosti bylo rozhodování ohledně podlahové krytiny mnohem jednodušší. Prim hrálo dřevo. Ale dnes? Prodejci nabízí neuvěřitelně široké spektrum materiálů a každý jednotlivý typ podlahy má své specifické vlastnosti. Co se však týče dřeva, to se stále těší značnému zájmu, a to navzdory skutečnosti, že jsou k mání výrazně levnější varianty. Proč byste o něm měli uvažovat i vy? O výhodách a nevýhodách se dočtete v tomto článku.

Dlouhá životnost

K největším výhodám dřevěné podlahy patří dlouhá životnost. Bez ohledu na to, zda si pořídíte podlahové palubky, nebo jiný typ, získáte podlahu, která vám vydrží desítky let v takřka původním stavu. Stačí, když se o ni budete řádně starat. A když se na podlaze přeci jen projeví zub času, necháte si ji zrenovovat.

Vysoká odolnost a pevnost

Dřevo patří k nejoblíbenějším stavebním materiálům pro svou vysokou odolnost proti oděru. Zároveň mu nevadí ani sluneční paprsky. Ať už si pořídíte exotické či klasické dubové podlahy, v podstatě stačí, když budete pravidelně vysávat, případně povrch setřete vlhkým hadrem s přípravkem určeným na dřevo.

Skvělá izolace

Hledáte podlahu, která vás nebude studit? Právě jste ji našli. Dřevo má nadprůměrné tepelně-izolační vlastnosti, takže je velmi příjemné na dotyk. Můžete po něm chodit naboso po celý rok.

Vhodné pro alergiky

Dřevěné podlahy jsou jasnou volbou pro každého, kdo hledá ideální krytinu pro alergiky – nezadržuje v sobě prach. Mimo to přispívá k regulaci vlhkosti, čímž zlepšuje mikroklima.

Která dřevina je nejtrvanlivější?

Některé druhy dřeva jsou trvanlivější než ostatní. Dobrou volbou je modřín sibiřský s obsahem pryskyřice odpuzující vodu. Sibiřský modřín je snadno opracovatelný a díky přirozené impregnaci netrpí napadením houbami.

Jaké mají dřevěné podlahy nevýhody?

Počítejte s tím, že vás dřevo vyjde na o něco větší částku než koberec či PVC. Vyšší cena je logicky vyvážena delší životností. Měli byste však vědět také to, že dřevo neustále pracuje, reaguje na velké výkyvy teplot a vlhkost. Zároveň není příliš vhodné pro podlahové topení, nicméně na trhu najdete i podlahy se speciální úpravou určenou právě pro tento způsob vytápění.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.