Hypotéční boom pokračuje. Úrokové sazby jsou extrémně nízké!

Pamatujete si na loňský boom hypoték, kdy úroková sazba dosáhla rekordního minima? Zájem o hypotéční úvěry výrazně vzrostl. Ruce si mnuly banky i žadatelé. A přestože vše nasvědčovalo tomu, že úroky již níže neklesnou, opak je pravdou. V srpnu letošního roku padl nový rekord a podle souhrnného ukazatele je průměrná proková sazba 2, 65 procenta. Navzdory tomu byl zájem o hypotéky mnohem nižší než v červenci.

Vývoj hypotéčního trhu ve 3. kvartálu 2014

V srpnu zavítalo do bank pouze 6 515 klientů, což je nejméně od února 2014. Pokud úrokové sazby bedlivě sledujete, patrně jste zaznamenali akční nabídku současného cenového lídra. Konkurence však nikdy nespí a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Jakmile významný hráč srazil sazby, následovala jej i většina ostatních bank. Buďme však trochu konkrétnější. Na nejvýhodnější nabídky momentálně natrefíte u Wüstenrot hypotéční banky, Equa bank, GE Money Bank, Oberbank a Hypotéční banky. Za zmínku však stojí také akce Sberbank, která do konce září nabízí totožný úrok pro novou hypotéku i refinancování a to ve výši 2,26 procenta. Sazba platí pro úvěry s pětiletou fixací, do 70 % LTV (hodnoty nemovitosti). Stálicím šlape na paty také Fio banka, která od září plošně snížila sazby hypoték s pětiletou fixací na 2,19 procenta a u hypoték s plovoucí sazbou na 1,81 procenta. Klienti navíc nemusí povinně sjednávat životní pojištění či pojištění schopnosti splácet. A proč byl letos objem sjednaných hypoték nižší než ve prázdninovém období v roce 2013? Důvod je prostý – minulý rok se totiž refinancovalo mnohem více úvěrů. ČNB uvedla, že v prvním pololetí letošního roku tvořilo refinancování jen 21 procent z celkového objemu úvěrů.

Kdy zažádat o hypotéku či refinacování stávajícího úvěru, když ne právě teď?!

Není na co čekat. Úrokové sazby donekonečna klesat nebudou a pokud si pohráváte s myšlenkou na úvěr, nepropásněte svou šanci. Přesto si dejte na čas a věnujte výběru konkrétního úvěru dostatek času. V současné době je k mání široké spektrum produktů se specifickými výhodami pro různé cílové skupiny klientů. Aktuální informace o úrokových sazbách, přehled hypoték a jejich objektivní porovnání najdete na http://www.penizenavic.cz/financovani-bydleni. Portál PenízeNavíc.cz provozuje renomovaná společnost Broker Consulting a.s. a budete-li mít zájem, můžete zažádat o bezplatný a nezávazný návrh hypotéčního úvěru. Necháte-li si doporučit optimální řešení odborníkem, pravděpodobně výrazně ušetříte. Na tom, zda požadujete hypotéku bez dokládání faktur, prokazování příjmu nebo s extra dlouhou splatností (až 40 let), nezáleží. Získáte hypotéku, která odpovídá vašim požadavkům.

Kdo je Broker Consulting a.s.?

Společnost je na trhu již od roku 1998 a pomohla svým klientům zprostředkovat úvěry v objemu přes 8 mld. Kč. Průměrná úspora na měsíční splátce činí 700 Kč. Návrh hypotéky je bezplatný a nezávazný a po celou dobu splácení můžete počítat s poradenstvím finančního konzultanta. Broker Consulting je vítěz největšího pořádaného testu finančních poradců. Článek vznikl ve spolupráci s webem www.finslovnik.cz.

Publikováno: 27. 09. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: hypotéky 2014 | nejlevnější hypotéka 2014