Finance

Jak probíhá exekuční dražba nemovitostí a proč byste se jí měli zúčastnit?

Exekuční dražba nemovitosti je proces, v rámci kterého dochází k prodeji nemovitého majetku zabaveného dlužníkovi. Pro něj je to konečná, definitivně o něj přichází. Účastníci dražby prožívají diametrálně odlišné pocity. S trochou štěstí totiž mohou získat byt, dům nebo jinou nemovitost o poznání levněji, než kolik činí její tržní cena. Zúčastnit se můžete i vy, ale ještě před tím si přečtěte základní informace.

Proč o nemovitost usilovat v exekuční dražbě?

Exekuční dražby nemovitostí představují možnost, jak nemovitost získat o poznání levněji než běžným způsobem. Zatímco realitní kanceláře určují ceny na základě aktuální nabídky na trhu, nemovitosti v dražbě může exekutorský úřad nabídnout až za třetinu tržní ceny. Obvykle se sice konečná částka vyšplhá výše, ale přesto jde o citelnou úsporu. Položky, o které není valný zájem se strany dražitelů, se prodávají ještě výhodněji. Nejčastěji jde o stavební pozemky a rekreační objekty.

Dva způsoby dražby, stačí si vybrat

Dražby nemovitostí v exekuci probíhají dvojím způsobem – s přímou účastí a elektronicky. Druhá varianta je výhodná pro každého, kdo se z určitých důvodů nechce zúčastnit přímo. O typu dražby vždy rozhoduje exekutor a informuje veřejnost v dražební vyhlášce. Dražby se může zúčastnit každý, kdo dovršil plnoletosti a je způsobilý jednat sám za sebe. Dražit může o pověřená osoba (předpokladem je plná moc).

Před zahájením dražby musí účastníci složit tzv. dražební jistotu. V případě úspěšného vydražení je tato částka dražiteli odečtena od ceny nemovitosti. Ostatní účastníci peníze dostanou zpět, a to bez zbytečných průtahů.

Pokud vás problematika dražby nemovitostí zaujala a chcete se o ní dozvědět více, pokračujte na www.drazba-nemovitosti.com.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.