Zahrada a rostliny

Zahradní lehátko – užijte si zahradní pohodu

Každý z nás si jistě rád vychutná chvíle příjemného odpočinku v přírodě. Pro chvíle odpočinku strávené na vaší zahradě vám poslouží i obyčejná plastová židle, kterých je na trhu nepřeberné množství a v různých cenách. Pro větší komfort a relax doporučujeme pořídit si kvalitní zahradní lehátko.

Zahradní lehátko krom toho, že nabízí možnost se na něm příjemně natáhnout, si vás získá i množstvím možných využití. Můžete ho použít při slunění na zahradě, odpočívat u bazénu, usadit na něj hosty během zahradní party. Avšak použití zahradního lehátka rozhodně není pouze otázkou letních měsíců, hodí se i do prosklených zimních zahrad.

Při výběru se zaměřte na jeho kvalitu

Jak si vybrat vhodné zahradní lehátko? Alfou a omegou správného výběru kvalitního zahradního lehátka je zvolení dostatečně pevného a odolného rámu, ten je nejčastěji vyráběn z kovu. To má hned tři důvody – kov je relativně levný, pevný a zároveň mu příliš nevadí ani voda. Lehátka s kovovým rámem se tedy hodí třeba k bazénu, nemusíte je navíc uklízet ani při dešti. Nejlevnější zahradní lehátka jsou ta vyráběná z plastu.

Poslední z možností je dřevěný rám – taková lehátka jsou sice dražší, ale mohou se pyšnit jednoznačně nejatraktivnějším designem a přírodním vzhledem, který bude perfektně ladit k vaší zahradě. Řada zahradních lehátek, především tedy těch dřevěných a s kovových, bývá ještě vybavena potahem, ten by měl být hlavně měkký a pohodlný. Suverénně nejvíce lehátek má látkové potahy, jež jsou vhodné i pro použití u bazénu. Nabídka potahů je pestrá rovněž co se barev týče, nejpopulárnější jsou nicméně potahy v černé, modré a zelené barvě.

Polohovatelná lehátka pro ještě větší pohodlí

Materiál rámu a potahu je sice důležitým kritériem výběru, ale tím vůbec nejdůležitějším je samozřejmě to, jak se vám bude na lehátku ležet. Rozhodně se tedy neostýchejte a klidně si lehátko vyzkoušejte přímo v prodejně, jen tak totiž skutečně poznáte, jak je vybrané lehátko pohodlné. Zároveň si otestujete také to, že výrobcem udávané maximální zatížení odpovídá realitě a lehátko vás bez problémů udrží a je stabilní, tím pádem zcela bezpečné.

Dále rozhodně stojí za zvážení pořízení polohovatelného zahradního lehátka, díky němuž si budete moci pokaždé vybrat takový sklon opěrky, jenž vám bude zrovna v danou chvíli nejvíce vyhovovat. Vítaným plusem je také možnost složení lehátka, značně vám to totiž usnadní jeho skladování.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.