Interiér

Bydlení v rytmu kamene

Zařizujete bydlení a rádi byste mu vdechli originální atmosféru? Způsobů, jak toho dosáhnout, je velmi mnoho a zatímco někdo volí pestrobarevné malby a textilie, někdo nedá dopustit na zajímavé materiály. V posledních letech hrají prim ty s přízviskem přírodní a v domácnostech se proto objevuje dřevo, bambus, kokos, ale také kámen. A právě tomu bychom dnes rádi věnovali pár řádků.

Kámen patří mezi dostupné materiály a není problém ho sehnat v jakýchkoliv stavebninách, obchodních řetězcích a kamenictvích. Levnější alternativou je jeho umělá varianta, ale pokud patříte mezi fajnšmekry, pravděpodobně se s imitací nespokojíte. Na obranu umělého kamene však podotýkáme, že je na první pohled k nerozeznání a rozhodování je tedy spíše o osobním pocitu.

Využití kamene v interiéru je opravdu rozmanité a to jak v případě rodinného domu, tak i bytu. Nebojte se experimentovat a budete-li mít o výsledku pochybnosti, poraďte se s interiérovým designérem.

Mezi nejvýraznější kamenné prvky bezesporu patří obklady. Zvolíte-li světlejší odstíny, můžete je bez váhání využít i na stěnu jídelního koutu, ale také ložnice. Rekonstruujete-li však bytovou jednotku, ve které jsou velkoformátová okna, vyhněte se velkoplošným obkladům, které místnost opticky zvětší a mají tendenci ji strhnout do kýčovité podoby. Snaha o navození vzdušného a prosvětleného dojmu by byla rázem ta tam.

Koupelna

Netušené možnosti kamene objevíte především v rodinném domě. Kámen zde lze kombinovat s ostatními materiály téměř ve všech místnostech a mezi nejzajímavější dominanty patří krbové římsy. Velmi efektní jsou také kamenné parapety, které doplní kamenná stolová deska. A nezapomeňte ani na detaily v podobě doplňků a dekorací, protože i ty jsou nedílnou součástí harmonického celku.

Krb

Inspiraci můžete získat na webové prezentaci Kamenictví Jatvar. Tradiční rodinná firma se zpracováním kamene zabývá více než 20 let a nabízí široké spektrum interiérových, exteriérových prvků. Mimo jiné vyrábí kompletní hřbitovní architekturu a to i na zakázku. Na kamenictví v Českých Budějovicích se můžete obrátit také v případě renovace žuly a dalších souvisejících služeb. Vždy se můžete spolehnout na vysokou kvalitu zpracování, rychlé dodací lhůty a příznivé ceny. Více na www.jatvar.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.