Elektronika

Výhoda elektronického zabezpečení domácnosti spočívá v aktivní ochraně

Podle statistik sice počet vyloupených domácností meziročně klesá, ale rozhodně to neznamená, že bychom mohli klidně spát s odemčenými dveřmi. Zloději se profesionalizovali a vybírají si své cíle pečlivěji než v minulosti. Pro mnohé nepředstavuje problém ani mechanické zabezpečení, které by mělo být naprostým základem. Kromě bezpečnostních dveří a kování, řetízků na dveře, mříží a dalších prvků pro pasivní ochranu majetku, je vhodné bydlení zabezpečit také elektronicky. Moderní technologie představují ideální doplněk zmíněných prvků. V čem konkrétně spočívají jejich výhody?

Zloděje amatéra mechanické bezpečnostní prvky odradí. Profesionála pouze zpomalí, a právě proto je vhodné instalovat elektronické zabezpečení domu, které zajistí aktivní ochranu. Jakmile nepovolaná osoba vnikne do domu či bytu, zařízení vás o dění neprodleně informuje a případně rovnou kontaktuje bezpečnostní službu nebo policii. Sofistikované systémy jsou velmi flexibilní a hodí se pro všechny typy objektů bez ohledu na velikost, počet vstupů a další parametry.

Jaké máte možnosti?

Elektronické zabezpečení označuje soubor prvků, které se používají pro různé části objektu. K základu patří zařízení, jež monitoruje manipulaci s dveřmi, okny (detektor tříštění skla), ale také čidla pohybu. Kromě odeslání informace o aktivitě může systém vydávat zvukový alarm – ten mnohdy pachatele zaskočí a přiměje k útěku dříve, než stihne odcizit cennosti. Alarmy lze ovládat dálkově a v případě planého poplachu okamžitě odvolat příjezd zásahové služby.

Dalším typem aktivní ochrany jsou kamerové systémy. Analogové systémy, které se používaly v minulých dekádách, dnes nahrazují IP kamery.

Velmi efektivní je také bezdrátový perimetr pro střežení plotu prostřednictvím bezdrátových RFID detektorů. Jakmile se někdo pokusí překonat hranice vašeho pozemku, budete o tom vědět.

Více se dozvíte na webu novatec-eas.cz – specialisty na zabezpečení domu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.