Elektronika

Výhoda elektronického zabezpečení domácnosti spočívá v aktivní ochraně

Podle statistik sice počet vyloupených domácností meziročně klesá, ale rozhodně to neznamená, že bychom mohli klidně spát s odemčenými dveřmi. Zloději se profesionalizovali a vybírají si své cíle pečlivěji než v minulosti. Pro mnohé nepředstavuje problém ani mechanické zabezpečení, které by mělo být naprostým základem. Kromě bezpečnostních dveří a kování, řetízků na dveře, mříží a dalších prvků pro pasivní ochranu majetku, je vhodné bydlení zabezpečit také elektronicky. Moderní technologie představují ideální doplněk zmíněných prvků. V čem konkrétně spočívají jejich výhody?

Zloděje amatéra mechanické bezpečnostní prvky odradí. Profesionála pouze zpomalí, a právě proto je vhodné instalovat elektronické zabezpečení domu, které zajistí aktivní ochranu. Jakmile nepovolaná osoba vnikne do domu či bytu, zařízení vás o dění neprodleně informuje a případně rovnou kontaktuje bezpečnostní službu nebo policii. Sofistikované systémy jsou velmi flexibilní a hodí se pro všechny typy objektů bez ohledu na velikost, počet vstupů a další parametry.

Jaké máte možnosti?

Elektronické zabezpečení označuje soubor prvků, které se používají pro různé části objektu. K základu patří zařízení, jež monitoruje manipulaci s dveřmi, okny (detektor tříštění skla), ale také čidla pohybu. Kromě odeslání informace o aktivitě může systém vydávat zvukový alarm – ten mnohdy pachatele zaskočí a přiměje k útěku dříve, než stihne odcizit cennosti. Alarmy lze ovládat dálkově a v případě planého poplachu okamžitě odvolat příjezd zásahové služby.

Dalším typem aktivní ochrany jsou kamerové systémy. Analogové systémy, které se používaly v minulých dekádách, dnes nahrazují IP kamery.

Velmi efektivní je také bezdrátový perimetr pro střežení plotu prostřednictvím bezdrátových RFID detektorů. Jakmile se někdo pokusí překonat hranice vašeho pozemku, budete o tom vědět.

Více se dozvíte na webu novatec-eas.cz – specialisty na zabezpečení domu.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.