Bombastická garden party? Nepodceňte přípravu!

Dlouhé teplé letní dny jsou ideální pro setkávání s přáteli a také nejlepším časem pro uspořádání garden party. Narozeniny, loučení se svobodou nebo klidně svatba jsou výtečnými příležitostmi, navíc ve venkovním prostředí získávají tyto události zcela jedinečnou atmosféru. Pro příjemné strávení společného času je však myslet na precizní přípravu, nestačí jen pozvat přátele a nažhavit gril, parádní akce musí být dokonalá po všech stránkách, organizace večírku se proto nesmí podcenit.

Plánování předem se vyplatí

Nehledě na druh události se musí akce předem naplánovat. Hned na začátku si každý organizátor musí stanovit počet pozvaných s ohledem na místo. Poté se může začít plánovat občerstvení podle složení účastníků, samozřejmě nesmí chybět bezmasé varianty nebo jídlo, které není příliš kořeněné či dokonce pálivé. Pro přípravu jídel se může využít nejen gril, ale také ohýnek, na kterém lze připravovat pečené buřty, ale také jablka nebo chleba, nad plamenem může v kotlíku bublat buřtguláš nebo chilli con carne.

„Suchá“ varianta v záloze

Jak zajistit, aby zahradní party dopadla skvěle a všichni se dobře bavili? Jídlo a pití patří mezi zásadní položky, na které je třeba myslet, je ale nutné vzít v potaz i rozmary počasí. V létě sice bývá horko a noci bývají teplé, ale nelze spoléhat, že tomu tak bude také v konkrétní den akce. Kromě chladného počasí hrozí současně déšť nebo přeháňky, vždy se nabízí mít v záloze takzvanou „suchou“ variantu, místo nebo přístřeší, kam se hosté při nehostinném počasí schovají. Pro takové případy se doporučuje využít pronájmu párty stanů, obdobně se musí zajistit toaleta.

Hudba, soutěže a výzdoba Co ještě pomůže vykouzlit báječný večírek? Samozřejmě příjemná hudba, která funguje jako kulisa, ale stejným způsobem může proměnit party ve velkou taneční zábavu. A co teprve karaoke? Nebo nějaké soutěže či hry? Jistě si každý vybavuje některou z dob, kdy jezdil na tábor! Co zbývá? Bezpochyby zajímavá výzdoba, která se může tematicky hodit k dané příležitosti, případně k ročnímu období či se nastylizuje do určité doby. Vše připraveno? Teprve nyní je čas pro rozeslání pozvánek!

Publikováno: 28. 07. 2022 / Aktualizováno: 19. 06. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam