Jak vybrat nábytek do koupelny?

Zařizování koupelny se, s ohledem na její skromné rozměry, většinou nese v duchu nejrůznějších kompromisů. Předpokládáme, že i vy počítáte každý centimetr čtvereční a museli jste dispozicím přizpůsobit výběr vany či sprchového koutu a stejně tak i rozmístění všech ostatních věcí, bez kterých se v koupelně neobejdete. Dnes se zaměřme na výběr koupelnového nábytku, neboť ani ten by neměl v moderní koupelně chybět. Naopak je velmi žádoucí, protože díky němu ušetříte spoustu cenného místa.

Buďte nároční, koupelnový nábytek musí být pěkný i praktický

Doby uniformity jsou naštěstí ty tam a současná nabídka koupelnového nábytku vás mile překvapí. Ten váš by však měl v každém případě splňovat hned hned několik kritérií. Musí být praktický a funkční, krásný na pohled a v neposlední řadě kvalitní. Rozhodně se vyvarujte nábytku, který není určen do vlhkých prostor a je citlivý na změnu teplot a vlhkost. Skříňkám by neměla uškodit menší sprška, nicméně přece jen nejde o sanitu a proto jej po případném zamokření ihned otřete hadříkem. Nezapomeňte zohlednit také vhodnou hloubku. Standardní hloubka koupelnového nábytku se obvykle pohybuje mezi 45 až 50 cm, ale v praxi záleží na vašich potřebách a samozřejmě na tom, co vám dovolí koupelna. Velmi praktické jsou šuplíky s organizéry nebo dvojité zásuvky.

Jděte vstříc trendům a sáhněte po závěsných skříňkách

Současným trendům velí závěsné skříňky do koupelny, které jsou vzdušné, lehké a zároveň praktické. Velmi snadno pod nimi vytřete či vysajete. Závěsný nábytek je jako stvořený do stísněných koupelen, ve kterých opravdu není místa nazbyt, ale vyjímají se i ve větších interiérech. Lze je použít samostatně i v kombinaci s umyvadlem, které je umístěno v jejich horní části. Velmi dobře vypadají v kombinaci s nejrůznějšími doplňky v podobě zrcadel, prosklených částí nebo samouzavíracích dvířek. Pádným argumentem, proč se při výběru koupelnového nábytku vydat cestou kvality, je skutečnost, že se vzhled koupelny příliš často nemění. Zařízení by mělo korespondovat s obklady a sanitárním zařízením a působit moderně a zachovale i za několik let.

Le Bon, aneb když se snoubí originalita s kvalitou

Toužíte-li po koupelnovém nábytku, který vás upokojí po estetické i praktické stránce, porozhlédněte se v e-shopu společnosti Le Bon. Ta se na výrobu originálního nábytku do koupelny specializuje již od roku 1996 a patří k nejvýraznějším značkám na českém trhu. Skříňky do koupelny mají čelní plochy nalakované několika vrstvami polyuretanového laku, který zvyšuje jejich odolnost vůči vodě, otěru a mechanickému poškození. Hrany korpusů chrání kvalitní ABS hrana. Alespoň minimální péči se však tak jako tak nevyhnete. Musíte zajistit, aby dovnitř skříněk nezatékalo a vysráženou vlhkost průběžně odstraňovat. Jedině tak vám bude koupelnový nábytek Le Bon sloužit opravdu dlouho. Závěsná skříňka

Publikováno: 21. 06. 2014

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat nábytek do koupelny | závěsné koupelnové skřínky