Interiér

Shrnovací dveře mají své výhody i nevýhody

Nikdo nemá rád kompromisy, ale čas od času se k nim uchýlí každý. Především pak při zařizování bydlení, neboť jsme do značné míry omezeni dispozicemi konkrétní místnosti. Dobrým příkladem mohou být interiérové dveře – někdy není zbytí a standardní křídlové musí být nahrazeny shrnovacími. Dané řešení má své výhody i nevýhody. V tomto článku najdete vše, co byste o „zašupovacích“ či „zatahovacích“ dveřích měli vědět.

Shrnovací dveře (podívat se na ně můžete na https://montazdveri.cz/shrnovaci-dvere)se obvykle skládají z plastových lamel. V 90. letech byla poměrně populární koženková harmonika, ale nyní jsou v centru pozornosti spíše PVC lamely. Princip obou variant je stejný – dveře se shrnují/roztahují v kolejnici, která se instaluje nahoře v průchodu dveří. Zavírání/otevírání probíhá madlem pomocí magnetu. Nedílnou součástí systému jsou dva boční rámové profily a horní vodící profil. Dolní vodící profil není nezbytný, a rozhodně není od věci.

Shrnovací dveře se vyrábí v širokém spektru variant. K mání je množství dekorů, ale také prosklené varianty. Vhodně zvolené dveře mohou interiéru velmi slušet. Při výběru byste si měli dát pozor na rozměr (světlost dveřního otvoru), jinak budou dveře drhnout o podlahu. I to však lze poměrně snadno vyřešit pomocí pilky.

Kdy jsou šoupací dveře správnou volbou?

Šoupací dveře nachází uplatnění tam, kde jsou problematické, či dokonce zcela nemožné stavební úpravy (tzv. pouzdro). Instalace je rychlá a nenáročná, zvládne ji téměř každý.

K výhodám šoupacích dveří patří úspora prostoru, který by jinak zabíralo dveřní křídlo. Z tohoto důvodu se často využívají v menších bytech.

Díky plastovým jezdcům v nosném profilu je chod šoupacích dveří hladký a tichý.

Nevýhoda šoupacích dveří je jen jedna. Musíte počítat s tím, že ve složeném stavu omezují světlost dveřního průchodu, což je nepraktické ve chvíli, kdy chcete přes dveře stěhovat větší objekt. Situaci můžete vyřešit tak, že dveře dočasně odmontujete.

A kde kvalitní shrnovací dveře seženete? Poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce na https://montazdveri.cz/.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.