Garáž

Vybíráme garážová vrata

Garážová vrataAutomobil není jen obyčejný dopravní prostředek, který nás doveze z bodu A do bodu B. Znamená pro nás mnohem víc. Bezpečně nás zaveze do práce, do nákupního centra a o víkendu někam někam na výlet. A právě proto si zaslouží útulné bydlení, které ho bude dostatečně reprezentovat. Jistě uznáte, že parkovat svého naleštěného miláčka v polorozbořené garáži není tak úplně v pořádku. Spoustu z nás však estetickou stránku garáže zanedbává a to i přesto, že je většinou nedílnou součástí bydlení. Stačí přitom tak málo – nová garážová vrata a rázem se z nenápadné části domu stane nepřehlédnutelná dominanta. Otázkou však je, která jsou ta nejvhodnější.

Garážová vrata zažívají boom. Vzhledem k velkému počtu výrobců a ještě většímu obchodnímu zastoupení máme se výběr vrat stále rozšiřuje. Ještě předtím, než se rozhodnete pro konkrétní značku, je třeba promyslet, který systém je ten nej právě pro vaši garáž. V podstatě máte dvě možnosti a to vrata rolovací a sekční.

Sekční garážová vrata

Sám název napovídá, že jsou složena ze sekcí. Jsou vybaveny systémem torzních pružin a ve vodících kolejnicích zajíždějí pod strop, případně do boku.

Mezi největší přednosti patří výborná tepelná izolace, díky které ušetříte značné náklady za vytápění garážového prostoru, vysoká pevnost a stálost proti povětrnostním vlivům a v neposlední řadě pestrý výběr dekorů a prolisů. Výsledkem tak mohou být zcela unikátní vrata, na které v sousedství nenatrefíte.

Rolovací garážová vrata

Rolovací vrata jsou takřka univerzálním řešením a protože mají jen minimální nároky na prostor, je možné je namontovat prakticky do každého otvoru. Vyrábí se ve dvou provedeních a to jako závěsné do konzoly a rolovací do schránky.

Přestože nejsou na první pohled tak robustní, jako vrata složená ze sekcí, chlubí se vysokou pevností lamel. Jejich údržba je minimální a provoz bezproblémový. I zde si můžete vybrat mezi několika druhy lamel a širokým spektrem barev a dekorů.

Resumé

Vzhledem k podobným izolačním a bezpečnostním vlastnostem je výběr garážových vrat otázkou osobního vkusu a dispozic garáže. Spíše než typ, je proto důležitější výběr výrobce. Pohlížejte proto na nákup vrat jako na investici a vsaďte na osvědčené značky LOMAX, HORMANN nebo MINIROL. Další informace o nich najdete na webu rolety-vrata-zaluzie.cz, kde si můžete prohlédnout i stínící prvky jako jsou markýzy, rolety a žaluzie.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.