Vyměňte plyn za tuhá paliva a zaposlouchejte se do zvuků praskajícího dřeva

Trápí vás výdaje za vytápění a přemýšlíte nad tím, jak se s ekonomickou zátěží co nejefektivněji vyrovnat? Jednou z možností je náhrada plynového kotle za krb nebo krbová kamna, tedy návrat k tuhým palivům. Ty jsou nejen levnější, ale v případě úsporného krbu také ekologičtější než plyn a sáhnete-li po designovém krbu, získá vaše domácnost stylový doplněk.

V čem jsou krby výhodnější?

V čem spočívá největší výhoda moderních krbů? Krbovou obestavbu doplňuje uzavřená a prosklená krbová vložka, která z útrob krbu nepropouští kouř, saze ani prach. Nedochází tak k nežádoucímu znečištění interiéru a díky prosklení můžete sledovat harmonické plápolání, které přivodí nezaměnitelnou atmosféru. I to je pro argument k tomu, proč se přiklonit ke krbovým kamnům. Nehledě na to, že spalováním dřeva výrazně ulevíte svému rozpočtu. Krbova kamnaKrbová kamna mohou mít různou podobu a nejčastěji je rozlišujeme na teplovzdušné a teplovodní. Teplovzdušné varianty jsou vhodné do rozsáhlejších prostor, které bez problému vytopí pomocí ohřátého vzduchu. Teplovodní krby disponují výměníkem pro ohřev vody. Ta je následně rozváděna ve speciálních rozvodech do ostatních místností, které vytápí. Na finální podobě krbu se podílí krbová obestavba, kterou si můžete vybrat na základě celkového pojetí interiéru. Při výrobě obestaveb se využívají především přírodní materiály a mezi nejoblíbenější patří pískovec a mramor. Zda si vyberete obestavbu v moderním či rustikálním stylu, nebo sáhnete po krbovém portálu, je otázkou vašeho vkusu. Za zmínku stojí i moderní a minimalistické 3D krby, které jsou proskleny hned z několika stran.

Rozhodli jste se, ale nevíte si rady s nákupem?

Pamatujte si, že krb patří mezi dlouhodobé investice a chcete-li, aby vám dlouhé roky věrně sloužily, orientujte se na výrobky od renomovaných výrobců. S výběrem vhodné varianty vám poradí specialisté z firmy EUROKAM SYSTEM s.r.o., která disponuje kamennou prodejnou i e-shopem (www.levne-krby.eu). Společnost není pouhým prodejcem, ale nabízí také poradenství a profesionální montáž. Široké spektrum krbů si můžete prohlédnout třeba hned teď!

Publikováno: 14. 11. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: 3D krby | krb | krbová kamna | krby