Zahrada a rostliny

I vaše střecha může být krásně zelená

Aktuální nabídka střešních krytin je velmi pestrá, materiály jsou vysoce kvalitní, a tak bylo jen otázkou času, kdy se vrátí zelené střechy. V minulosti byly považovány za architektonický omyl, ovšem dnes je na ně pohlíženo jinak. Jsou vysoce estetické, praktické a ekologické. Proč byste ji měli dopřát i svému bydlení?

Zelená je nepřehlédnutelná

Zelená střecha je dobrou volbou pro každého, kdo sní o vlastní zahradě, ale nemá pro ni dostatečně velkou plochu kolem domu. A samozřejmě pro milovníky nevšedního designu, neboť takto řešené domy jsou nepřehlédnutelné. Netradiční řešení změní dům k nepoznání a zároveň přispívá k lepšímu životnímu prostředí. Zeleň zvlhčuje vzduch, což v městské zástavbě rozhodně není na škodu. Další výhodou je i mírná regulace teploty vzduchu.

Realizace zelené střechy je finančně nákladnější než klasická krytina, ale její životnost je v podstatě neomezená.

Vyberte si vhodnou variantu

Zelené střechy jsou dvojího typu – intenzivní a extenzivní. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Intenzivní zelené střechy jsou oproti extenzivním propracovanější a komplexnější. Kromě travin a květin na nich mohou růst keře i stromy. S trochou nadsázky si nezadají s menšími parky. Větší plochu lze rozdělit na několik segmentů – na užitkovou část s keři, ovocnými stromy a zeleninou a na okrasnou část. A protože je pochozí, může být využita i jako rekreační zóna s posezením, grilem apod.

Extenzivní zelené střechy mají ryze vegetační charakter. Zároveň fungují jako tepelná a zvuková izolace, pozitivně ovlivňují mikroklima a zadržují srážkovou vodu. Ve srovnání s intenzivními zelenými střechami je údržba jednodušší a časově méně náročná.

Chcete se o zelených střechách dozvědět více? Podrobnosti vám rádi prozradí odborníci z firmy Alfagreen, kteří se realizacemi obou variant zabývají řadu let. Bližší informace najdete na www.alfagreen.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.