Zahrada a rostliny

I vaše střecha může být krásně zelená

Aktuální nabídka střešních krytin je velmi pestrá, materiály jsou vysoce kvalitní, a tak bylo jen otázkou času, kdy se vrátí zelené střechy. V minulosti byly považovány za architektonický omyl, ovšem dnes je na ně pohlíženo jinak. Jsou vysoce estetické, praktické a ekologické. Proč byste ji měli dopřát i svému bydlení?

Zelená je nepřehlédnutelná

Zelená střecha je dobrou volbou pro každého, kdo sní o vlastní zahradě, ale nemá pro ni dostatečně velkou plochu kolem domu. A samozřejmě pro milovníky nevšedního designu, neboť takto řešené domy jsou nepřehlédnutelné. Netradiční řešení změní dům k nepoznání a zároveň přispívá k lepšímu životnímu prostředí. Zeleň zvlhčuje vzduch, což v městské zástavbě rozhodně není na škodu. Další výhodou je i mírná regulace teploty vzduchu.

Realizace zelené střechy je finančně nákladnější než klasická krytina, ale její životnost je v podstatě neomezená.

Vyberte si vhodnou variantu

Zelené střechy jsou dvojího typu – intenzivní a extenzivní. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Intenzivní zelené střechy jsou oproti extenzivním propracovanější a komplexnější. Kromě travin a květin na nich mohou růst keře i stromy. S trochou nadsázky si nezadají s menšími parky. Větší plochu lze rozdělit na několik segmentů – na užitkovou část s keři, ovocnými stromy a zeleninou a na okrasnou část. A protože je pochozí, může být využita i jako rekreační zóna s posezením, grilem apod.

Extenzivní zelené střechy mají ryze vegetační charakter. Zároveň fungují jako tepelná a zvuková izolace, pozitivně ovlivňují mikroklima a zadržují srážkovou vodu. Ve srovnání s intenzivními zelenými střechami je údržba jednodušší a časově méně náročná.

Chcete se o zelených střechách dozvědět více? Podrobnosti vám rádi prozradí odborníci z firmy Alfagreen, kteří se realizacemi obou variant zabývají řadu let. Bližší informace najdete na www.alfagreen.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.