Zahrada a rostliny

Venkovní zahradní krby – dokážete si představit léto bez grilování?

Prosluněné měsíce v nás evokují vidinu relaxace u bazénu, ale také grilování. To k letní pohodě neodmyslitelně patří a pokud jste doposud pouze nahlíželi k sousedovi přes plot a záviděli mu propečené stejky, jejichž vůně se linula po celé ulici, napravte to. Pořiďte si vlastní venkovní krb a pozvěte své blízké na nezapomenutelnou grilovačku!

Zahradní krby vám umožní přípravu jídla na čerstvém vzduchu, což je mnohem zábavnější než několikahodinový pobyt v kuchyni. Oproti klasickým plynovým či elektrickým grilům si navíc po skončení grilování užijete kouzelnou atmosféru u plápolajícího ohně. A až ho uhasíte, stále vám na zahradě zbude krásná dekorace, která umocní celkový dojem z relaxačního koutku. Mezi další výhody venkovních zahradních krbů patří:

  • kvalita provedení – krb vydrží velmi dlouho
  • jednoduchá a rychlá montáž (krby se skládají z několika dílů)
  • možnost rozmanité přípravy jídla – grilování i uzení
  • široké spektrum nadstandardního grilovacího příslušenství

Venkovní zahradní gril 2

Venkovní zahradní gril

Vybíráme venkovní zahradní krb

V prvé řadě se zamyslete nad tím, pro kolik stravníků budete obvykle připravovat jídlo a podle toho zvolte velikost krbu. Velmi důležitá je volba materiálu, ze kterého je krb vyroben. Chcete-li, aby vydržel jako nový po mnoho let, nesnažte se za každou cenu ušetřit a naopak investujte do kvality. Uvědomte si, že jde o venkovní zařízení, na které budou neustále působit rozmary počasí. V rámci snadnější údržby sáhněte po krbu s výměnným popelníkem.

Kam ho umístit?

Krb by měl být umístěn na zpevněné nebo vydlážděné ploše a to ideálně v závětří. Zajistíte-li pro něj zastřešení, budete moct grilovat i během deštivého počasí. Umístění pod stříškou samozřejmě není podmínkou a kvalitní zahradní krby dešti hravě odolají. V každém případě krb umístěte do otevřeného prostranství, do kterého je určen.

Tak co vy na to? Dopřejete si lepší venkovní krb než má váš soused? Pořídit si ho můžete třeba zde.

Venkovní zahradní gril 3

Venkovní zahradní gril 4

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.