Energie

Chcete mít doma čerstvý vzduch i bez větrání? Díky rekuperaci můžete

Spousta lidí podceňujte význam větrání, případně nechce větrat z důvodu obavy velkých tepelných ztrát. Je to i váš případ? Pak byste měli zvážit pořízení moderního systému pro řízení větrání. Na jakém principu funguje, a proč se vyplatí?

Co se stane, když nevětráte?

Dlouhodobý pobyt v nevyvětrané místnosti není pouze nepříjemný, ale také naprosto nevhodný z hlediska zdraví. Sliznice se musí mnohem více namáhat a plíce zbytečně dráždí částice prachu, kterého se v prostoru nachází podstatně více, než kdyby se průběžně větralo. K dalším neduhům patří rychlá únava a špatné soustředění. U citlivějších osob může dokonce dojít i k rozvoji alergií. Situaci však nemusí řešit ani otevřená okna, protože přes ta se může do bytu pronikat hluk z ulice.

Podle několika studií může vyšší koncentrace CO2 v nevětraném prostoru způsobovat usínání. Mozek z důvodu nedostatečného přísunu kyslíku automaticky třídy vjemy na ty méně podstatné, což se v praxi projevuje malátností a nechutí k jakékoliv činnosti.

Někteří odborníci jsou dokonce toho názoru, že vysoká koncentrace CO2 zvyšuje riziko rozvoje Parkinsonovy nemoci a způsobuje rychlejší odumírání mozkových buněk.

Pořiďte si decentrální větrání

Vraťme se k vašemu problému. Jak zajistíte výměnu vzduchu v potřebném rozsahu, aniž by došlo k výrazné tepelné ztrátě a zvýšení hlučnosti v místnosti? Řešení se nazývá řízené větrání.

Rekuperační jednotky pracují na principu zpětného zisku tepla a v případě decentralizovaného systému nevyžaduje náročnou instalaci potrubních rozvodů. Ovládání jednotlivých zón probíhá pomocí řídící jednotky a pro každou místnost lze navolit individuální intenzita větrání.

Špičkové decentralizované větrací jednotky vyrábí německý výrobce inVENTer GmbH a v České republice si je můžete objednat na www.inventer.cz.

Jak decentralizované větrací jednotky fungují pochopíte z této animace:

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.