Energie

Chcete mít doma čerstvý vzduch i bez větrání? Díky rekuperaci můžete

Spousta lidí podceňujte význam větrání, případně nechce větrat z důvodu obavy velkých tepelných ztrát. Je to i váš případ? Pak byste měli zvážit pořízení moderního systému pro řízení větrání. Na jakém principu funguje, a proč se vyplatí?

Co se stane, když nevětráte?

Dlouhodobý pobyt v nevyvětrané místnosti není pouze nepříjemný, ale také naprosto nevhodný z hlediska zdraví. Sliznice se musí mnohem více namáhat a plíce zbytečně dráždí částice prachu, kterého se v prostoru nachází podstatně více, než kdyby se průběžně větralo. K dalším neduhům patří rychlá únava a špatné soustředění. U citlivějších osob může dokonce dojít i k rozvoji alergií. Situaci však nemusí řešit ani otevřená okna, protože přes ta se může do bytu pronikat hluk z ulice.

Podle několika studií může vyšší koncentrace CO2 v nevětraném prostoru způsobovat usínání. Mozek z důvodu nedostatečného přísunu kyslíku automaticky třídy vjemy na ty méně podstatné, což se v praxi projevuje malátností a nechutí k jakékoliv činnosti.

Někteří odborníci jsou dokonce toho názoru, že vysoká koncentrace CO2 zvyšuje riziko rozvoje Parkinsonovy nemoci a způsobuje rychlejší odumírání mozkových buněk.

Pořiďte si decentrální větrání

Vraťme se k vašemu problému. Jak zajistíte výměnu vzduchu v potřebném rozsahu, aniž by došlo k výrazné tepelné ztrátě a zvýšení hlučnosti v místnosti? Řešení se nazývá řízené větrání.

Rekuperační jednotky pracují na principu zpětného zisku tepla a v případě decentralizovaného systému nevyžaduje náročnou instalaci potrubních rozvodů. Ovládání jednotlivých zón probíhá pomocí řídící jednotky a pro každou místnost lze navolit individuální intenzita větrání.

Špičkové decentralizované větrací jednotky vyrábí německý výrobce inVENTer GmbH a v České republice si je můžete objednat na www.inventer.cz.

Jak decentralizované větrací jednotky fungují pochopíte z této animace:

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.