Skvělé tipy

Jak vypadá moderní vinotéka?

Víno patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje a jeho historie sahá až do období 6000 až 5000 př. n. l. Právě z této doby pochází první zmínky o výrobě vína a počátcích vinařství, při čemž nejstarší džbány, ve kterých bylo víno uchováváno, byly nalezeny na území starověkého Íránu. A již naši předkové velmi dobře věděli, že pro zachování kvality vína je důležité skladování na místě s vhodnou teplotou. Římané využívali jeskyně a katakomby pod městy, ale opravdový zlom nastav v momentě, kdy lidé zjistili, že podobné podmínky poskytují i sklepní prostory běžných domů.

Z jeskyně do sklepa…

Opravdu málokdo měl k dispozici vlastní jeskyni, ale sklep byl naopak součástí téměř každého domu. Není divu, že se pojem domácí vinotéka velmi rychle rozšířil a stále více milovníků vína začalo lahve se svým oblíbeným nápojem skladovat doma. Jenomže postupem času přestal být sklep samozřejmostí, ale naštěstí se ve skladování vína projevil technologický rozmach a do hry vstoupila revoluční novinka v podobě domácí vinotéky. Zařízení umožňovalo nastavit přesnou teplotu a radovat se mohly i domácnosti, které by jinak víno skladovat nemohly.

…a ze sklepa do chladničky

Chladničky na víno se staly ozdobou rodinných domů a kanceláří a fajnšmekři si začali pořizovat velké vinotéky, které pojmou až stovky lahví. Postupem času se na trh dostaly vícezónová zařízení umožňující skladování různých odrůd nezávisle na sobě a výrobci začali klást důraz také na design. Moderní lednice na víno jsou proto nejen praktické, ale také dobře vypadají a mají ambice na to, aby se staly opravdovou ozdobou každého interiéru.

Pokud o vlastní vinotéce uvažujete i vy, porozhlédněte se po vhodném lednici u specializovaného prodejce na www.domaci-vinoteka.cz. Čekají zde na vás elegantní spotřebiče s velmi nízkou spotřebou a spoustou užitečných funkcí a milovníci designu ocení přítomnost luxusních vinoték potažených textilní kůží. Takový spotřebič vám rozhodně ostudu neudělá, co vy na to?

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.