Energie

Solární panely na střeše vydrží dlouhé roky

Fotovoltaika stále po letech budí řadu otázek a nejasností. Lidé se ptají především na to, jestli se investice vyplatí. Přece jen nemluvíme o úsporném opatření za hubičku, jedná se o poměrně drahou záležitost, i když je pravdou, že se na ni vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám. Pokud vám v hlavě koluje tentýž dotaz, máme pro vás jasnou odpověď – nemusíte se obávat toho, že vám za pár let vypoví svou službu.

Společníci na několik dlouhých desítek let

Podle odborníků se životnost solárních panelů rovná pětadvaceti až třiceti letům, ne-li delší době. Po tuto dobu se nemusíte obávat ani výrazného poklesu pod nominální výkon. Samozřejmě, nebudou desítky let fungovat stoprocentně, ale pod osmdesát procent zkrátka nepoklesnou.

Dokonce není nutné solární panely ani nijak opečovávat. Obsluha je velmi nenáročná a nemusíte ji opakovat každý týden či měsíc. Je dobré nezapomínat na servisní prohlídky, v tom prakticky spočívá celá péče o ně.

Dotace až do výšky 50 procent způsobilých výdajů

Pořizovací cenu fotovoltaické elektrárny může rapidně snížit dotace z programu Nová zelená úsporám. Ale to už jsme zmiňovali. Bohužel řada lidí žije v domnění, že se jedná o dotaci minimální, která příliš nepokryje způsobenou “ztrátu” z rodinné kasy. Ve skutečnosti se tento jednorázový finanční příspěvek může rovnat až padesáti procentům způsobilých nákladů, což je částka opravdu velice přijatelná. Maximálně se může jednat o příspěvek rovnající se 150 tisícům korun, což není bonus zrovna k zahození.

O výši dotaci rozhoduje nejen velikost či typ fotovoltaické elektrárny, ale také to, jak velkou úsporu přinese. Pokud se výrazně sníží energetická náročnost rodinného domku, můžete počítat s velkou štědrostí, kterou dotační program vykáže.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.