Trička s dlouhým rukávem patří mezi nejoblíbenější zimní oblečení

Když opadne příznivé počasí, nastává ideální období pro nošení trička s dlouhým rukávem. Asi nemusíme podotýkat, že právě v zimním období je tento kus oděvu důležitou součástí  nejen vašeho šatníku, ale i šatníku zbytku vaší rodiny. Z jakého materiálu pořídit a kde sehnat nejlepší tričko v té nejlepší cenové kategorii?

Blíží se období zimních radovánek. Dovolená na horách je tento rok jasná volba

K zimě neodmyslitelně patří sníh, vánoční trhy, vůně svařáku, cukroví, kapr, bramborový salát a celkově pohodová atmosféra. Pro hodně lidí je zima pak  obdobím, kdy si konečně mohou oddechnout od stereotypního života a vyrazit na hory. Pokud lyžujete, sáňkujete nebo jezdíte na snowboardu, volba toho správného oblečení vás určitě nemine. Jestli si chcete zimní radovánky užít naplno, měli byste volit takové oblečení, které vás zahřeje a hlavně neprovlhne. Pro tyto účely je volba značkového zimního oblečení neodmyslitelná. Zima už je za dveřmi, jste na ni dostatečně připraveni?

Životní styl můžeme vyjádřit oblečením, které nosíme.

Platí, že šaty dělají člověka. Určují jeho styl a životní úroveň. Proto možnost odlišit se má ve společnosti  velkou váhu. Například v  současnosti se rozšířil trend, navrhnout si svůj vlastní potisk trička a  stát se svým způsobem tvůrcem svého originálního stylu. V módě se meze nekladou. Děláte-li to také, třeba se stanete inspirátorem nového módního trendu. Vždyť ten kolikrát vznikl  jen proto, že se našel člověk, který nebyl spokojen s nabídkou trhu a udělal to po svém.

Tričko můžete koupit leckde, ale bude odpovídat vašemu stylu?

Někteří lidé především dbají na typ a kvalitu materiálu. Jiní zase trvají na své oblíbené barvě, popřípadě značce. Velkou roli hraje i cena. Pro člověka, který bere tričko jako spotřební zboží, nebude mít smysl kupovat si ho za 1000 a více korun. V profesním životě tomu bývá tomu jinak. První dojem je zde základem úspěchu. Váš vzhled bude důležitý i tehdy, pokud chcete pozitivně zapůsobit na opačné pohlaví.

Co ovlivní dojem z našeho trička?

Abychom si mohli rozdělit jednotlivé typy triček, budeme potřebovat  znát několik parametrů. Jsou to: 1)  materiál trička. 2)  Celková gramáž. 3)  Typ střihu. 4)  Druh barvy. 5)  Velikost trička.

Chcete zažít opravdový luxus? Rozhodně stojí za zmínku hedvábný materiál, který nosili i králové

Mezi nejjemnější a nejpohodlnější textilní materiál patří bezpochyby hedvábí. Bylo objeveno už ve 3. tisíciletí př. n. l. v Číně. Vždy  šlo o hodně žádaný materiál, nejen díky jemnosti, ale také kvůli lesklému vzhledu. Asi vás překvapí, že přírodní hedvábí se vyrábí zpracováním kokonu housenky bource morušového. Cena kvalitního hedvábného oblečení se pohybuje v rámci tisíců korun.

Jaký je rozdíl mezi tričkem pro všední den a tričkem na sport?

Každý z nás má svoje oblíbené tričko pro všední den. Většinou právě to, které jsme si koupili jako poslední. Proč? Je to jednoduché. Není vytahané ani seprané a  je zkrátka radost ho nosit. Zároveň je mnohem pohodlnější a také přidává na sebevědomí. U sportovního oblečení, nám jde především o jeho funkčnost. Například polyesterové nebo polypropylenové materiály lépe odvádí teplo při zvýšené aktivitě a vy se tolik nezpotíte. Klasické bavlněné tričko se proto hodí méně. Jste spíše tím typ člověka, co dbá na určitou značku nebo si raději vyberete kus oblečení, který vám prostě a jednoduše padne do oka? Napište nám názor do komentáře!

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam