Kancelář

Jaké zvolit židle do kanceláře?

Pokud zrovna vybavujete svá nová pracoviště, určitě hledáte ty správné kancelářské židle a křesla, které jsou jejich nezbytnou součástí. Hodí se také do domácí pracovny. Protože v nich trávíme podstatnou část dne, třeba prací na počítači, při studiu nebo hraním her, zvolený špatný ergonomický tvar židle do kanceláře nám může velmi ublížit a přivodit nám i zdravotní potíže. Výběrem vhodné kancelářské židle můžeme předejít nepříjemným bolestem zad, kyčlí i hlavy. Nemusíte hned propadat panice, lze pořídit i levné kancelářské židle ve vysoké kvalitě. Chce to jen sledovat parametry.

Čím se liší kancelářské židle a kancelářská křesla

Hlavní rozdíl mezi kancelářským křeslem a židlí je značný. Kancelářské křeslo má totiž pevně daný úhel mezi sedákem a opěrákem. Jeho mechanika pak umožňuje pouze houpání. Obvykle není nastavitelná výška opěráku ani područek, bederní opěrka, hloubka sezení či opěrka hlavy. Kancelářské židle jednoduše poznáte podle samostatného sedáku a opěráku. Pro pohodlné sezení si pak sami můžete nastavit vhodný úhel mezi sedákem a jejím opěradlem. Řiďte se jednoduchým pravidlem, čím déle sedím v kancelářské židli, tím více se mi vyplatí do ní investovat.

Jak si vybrat kancelářskou židli

Při výběru nové kancelářské židle myslete zejména na své zdraví. Vhodné židle do kanceláře jsou ty otočné, ergonomické, s oporou pro paže, záda i krk. Kvalitní kancelářské židle mají komfortní anatomicky tvarovaný sedák i opěradlo, disponují nastavitelnou opěrkou rukou, bederní podpěrou a synchronním nebo houpacím mechanismem, který umí pružně reagovat na naše pohyby. Důležitý je i potahový materiál. Síťovina je vhodná pro lidi, jenž stráví v práci takřka celý den. Čalouněný potah je vhodný pro sezení do 12 hodin denně a kožený potah ještě pro mnohem kratší dobu sezení. Kolečka vybírejte podle povrchu podlahy, na kterém budou kancelářské židle stát. Tvrdá kolečka jsou vhodná na koberce, měkká kolečka naopak šetří plovoucí podlahy a PVC. Takzvaná univerzální kolečka pak lze použít na všechny typy povrchů.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.