Stavební materiály

Dřevo – perfektní materiál, který využíváme od nepaměti

Pustili jste do stavby rodinného domu, případně jiné větší konstrukce a přemýšlíte nad tím, jaké materiály využijete? Stavebnictví se sice za posledních několik set let výrazně změnilo a lidé vyzkoušeli bezpočet materiálů, ale na některé nedají dopustit již od pradávna. Prim vždy hrálo a jak se zdá, tak i hrát bude, dřevo. Svou popularitu si získalo díky kombinaci skvělých vlastností, která jde ruku v ruce s širokou variabilitou využití, ale také trvale nízké ceně.

Perfektní  izolace po celý rok

Během zimy i léta (a v závislosti na klimatických podmínkách často i po celý rok) musíme řešit izolaci vnitřních prostor. Zatímco v zimě teplo uniká ven a interiér zalije nepříjemný chlad a v létě se musíme postarat o to, aby se teplo naopak zbytečně nedrželo uvnitř. A je to právě dřevo, které se díky unikátním izolačním vlastnostem využívá je stavbě montovaných konstrukcí, ale také horských chat. V případě vhodného použití a nalakování udrží zimě dřevěné obložení teplo uvnitř a v létě naopak zajistí příjemné klima.

Na dřevo nedají dopustit ani výrobci nábytku

Dřevo se používá také na vytápění a přikládáme ho do kotlů a krbů. Spalováním vzniká obrovské množství tepla a to využíváme také na přípravu pokrmů. Stálicí je také v oboru nábytkářství, kde si dřevotřískové desky drží prim před všemi ostatními materiály. V posledních dekádách se drží na předních příčkách popularity především nábytek z masivu, který je nadčasový a velmi odolný. Rozhodnete-li se právě pro něj, můžete počítat s tím, že vám bude věrně sloužit po celý zbytek života.

S rozličnými způsoby využití souvisí i množství způsobů, jakými se dřevo zpracovává. Klíčový je výběr kvalitního řeziva, které si můžete objednat zde.

Kvalitní a levné dřevo si můžete objednat i online

Službu WoodMarket využijí firmy, které se zabývají dalším zpracováním dřeva, ale také koncoví spotřebitele. Inzerují na ní lidé a společnosti, které nabízí nejrůznější druhy a množství kvalitního dřeva za velmi dostupné ceny. Jde o inovativní způsob prodeje, který si získává oblibu na celém světě. Vyzkoušejte ho i vy a získejte nejlepší dřevo za skvělé ceny. Tak nezapomeňte – řezivo, desky i pelety koupíte na woodmarket.eu/sk.

Foto: sxc.hu

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.