3 tipy na potřeby pro svařování do domácí dílny

Patříte k lidem, pro něž není problémem si doma udělat různé opravy a realizovat vlastní nápady v dílně? Pak vás určitě v budoucnu nemine situace, kdy budete muset něco svařovat. Jaké potřeby a pomůcky se vám budou hodit?

1. Svářečky a elektrody

Základním prvkem je samozřejmě svářecí přístroj. U specializovaných prodejců dnes narazíte na svářečky mnoha variant. Domácím kutilům se doporučují hlavně moderní invertorové svářečky. Jejich výhodou je mimořádně snadná obsluha, dále minimální hmotnost a malé rozměry. Samozřejmostí je dnes u nich přítomnost přepěťové, tepelné a proudové pojistky. Na zařízení by neměl chybět také jednoduchý indikátor zapnutí, pozor si dejte rovněž na to, zda je přístroj vybaven systémem pro plynulou regulaci proudu. Tyto údaje byste měli najít u každého prodávaného produktu v jeho popiscích. Při sváření budete používat elektrody. Z tohoto hlediska se jeví jako nejvíce využívané klasické wolframové elektrody. Do levných invertorových svářeček nejspíše použijete elektrody o průměru 2 – 4 milimetrů, v obchodech se ale dá narazit i na větší průměry, jež se však aplikují spíše u profesionálních svářeček.

2. Svařovací kukly

Svět svářeček je rozmanitý. A platí to i o ochranných pomůckách. V tomto ohledu je výhodné investovat do moderní samostmívací svařovací kukly. Její zorník se automaticky ztmavuje a zesvětluje dle toho, jak intenzivnímu světlu během práce čelíte. Moderní svařovací kukly navíc mají efektivně řešené vyklápění zorníku tak, abyste nemuseli při každém přerušení svařování hned sundávat celou kukly z hlavy, což by bylo dosti nepraktické.

3. Ochranné rukavice

Závěrem lze dodat, že byste neměli zapomenout používat kvalitní a pevné ochranné rukavice a pracovní oděvy. Jedině tak zabráníte případnému popálení od odlétajících jisker. Ochrana zdraví je při svařování velmi důležitou záležitostí.

Publikováno: 04. 11. 2021

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam