Toužíte po posteli z masivu? Přečtěte si, jak správně vybrat

Člověk prospí průměrně třetinu života, což je dost času na to, aby si dal záležet na výběru postele. Pokud vám kvalita spánku není lhostejná a záleží vám na svém zdraví, pravděpodobně se do vašeho hledáčku nakonec dostane dřevěná postel z masivního dřeva. Vzhledem k rozsáhlé nabídce však není snadné zvolit tu správnou. Na co byste si měli dát pozor?

Jak poznáte kvalitní postel z masivu?

Kvalitní postele z masivu se vyrábí z prvotřídního dřeva. Výrobce by měl používat dřevo bez kazů a suků, zdravotně nezávadná lepidla, laky, mořidla a olejovosky. Důležitá je také síla desek – neměly by být příliš tenké, jinak konstrukce nebude stabilní. A samozřejmě záleží také na tvrdosti dřeva. Chcete-li být s postelí maximálně spokojeni, vyberte si model z tvrdší dřeviny. Ty jsou totiž odolnější proti otlakům a nemají tendenci vrzat. Velkou výhodou masivního dřeva je možnost namoření na libovolnou barvu. V praxi to znamená, že se hodí do ložnice v jakékoliv barevné kombinaci.

Vyznáte se v rozměrech?

Co se týče rozměrů, počítejte s tím, že udané rozměry postele obvykle značí její vnitřní rozměry. Znamená to, že pro postel ze dřeva 200×180 cm budete potřebovat dva rošty 200×90 cm, případně větší matraci s roštem 200×180.

Proč si vybrat právě masiv?

Kladete si otázku, proč si nepořídit levnější model? Dřevěné postele z masivu sice stojí o něco více než ty z jiných materiálů, ale oproti nim jsou mnohem odolnější a lze je renovovat. Bez nadsázky vám vydrží po celý život a výběr nové postele již nebudete muset nikdy znovu řešit. Dalším důvodem pro pořízení postele z masivu je zdravotní nezávadnost. Při výrobě se nepožívají agresivní chemické látky, což ocení alergici, osoby trpící astmatem i ostatní, kteří nechtějí inhalovat nebezpečné výpary. Krásné postele z masivu najdete například u známého prodejce www.dona-shop.cz.

Publikováno: 11. 08. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: dřevěná postel | jak vybrat postel ze dřeva | postel ze dřeva