Kam s botami? No přeci do botníku

Snad žádná rodina se neobejde bez úložných prostor. Patřičnou pozornost bychom měli věnovat především ukládání obuvi. Chytrým řešením jsou botníky. Boty nemusejí být levnou záležitostí, a proto je zapotřebí o ně s láskou pečovat. V první řadě by měly být ochráněny před vlhkostí, plísněmi a škůdci. Ukládejte je čisté, nezablácené a pokud možno je na sebe nevrstvěte. A pořiďte si na ně kvalitní botník.

Hromady bot do předsíně nepatří

Především v malých předsíních je na místě ukládání obuvi náležitě promyslet. Věřte, že hromady bot za vchodovými dveřmi nebývají tou nejlepší vizitkou majitele domácnosti. Boty by rozhodně neměly být na očích příchozích, ať již hostů, ale i jednotlivých členů rodiny. Měly by sice být po ruce, ale pěkně uklizené. Zkrátka v botníku.

10 párů bot na hlavu

Botník je sofistikovaným druhem nábytku, který by měl být schopen pojmout co nejvíce bot. Průměrný botník prý pojme v průměru 30 párů. A teď záleží na tom, kolika páry disponuje každý člen domácnosti a samozřejmě z kolika členů se vaše domácnost skládá. Vezmeme-li v potaz 10 párů sezonní obuvi na hlavu, pak by průměrný botník měl pokrýt potřeby tříčlenné rodiny. Nesezonní obuv pak doporučujeme ukládat například v krabicích třeba v šatně, či na půdě. A jaké máme možnosti?

Policové a regálové botníky

Výhodou policových botníků je vedle možnosti nastavení výšky polic i to, že do nich nemusíte ukládat jen boty, ale cokoliv, co v předsíni musíte mít po ruce, ať již se jedná o lžíce a krémy na boty, deštníky a podobně. Tyto botníky mohou být buď otevřené, či opatřené skříňkami, díky kterým bude jejich obsah skryt, a vaše předsíň tak bude působit čistým a uklizeným dojmem. Pokud byste ale raději policový botník bez skříněk, zvolte botník regálový.

Výklopné botníky

Velmi praktické jsou výklopné botníky, které díky sofistikovanému způsobu ukládání velmi šetří prostor. Protože do nich boty ukládáme nastojato, není u nich na překážku malá hloubka. Pro bezpečnost takový botník doporučujeme připevnit ke zdi.

Závěsné botníky

Maximum prostoru dokážou zužitkovat závěsné botníky. Ty lze jednoduše zavěsit ať již na dveře, či na stěnu. Velmi chytře prostor využívá i tzv. teleskopický botník - ten tvoří jedna u stropu upevněná tyč s úchytkami, do kterých se zavěšují jednotlivé boty. Výhodou tohoto botníku (pojme až 36 párů!) je jeho možnost maximálně využít prostor na výšku.

Sedací botník

Velmi praktickým se ukazuje i sedací botník. Jeho výhodou je, že si na něj při obouvání můžeme zároveň i sednout. Takové botníky mohou být buď výklopné, nebo policové. Oba jsou vybaveny pohodlným čalouněným sedákem.

Publikováno: 03. 04. 2018

Kategorie: Kancelář

Autor: Adam